Przed nami kolejny mecz na Śląsku

W niedzielę (30. września) o godzinie 18:00 w meczu 2. kolejki Futsal Ekstraklasy zawodnicy Red Devils w Chorzowie zmierzą się z miejscowym Clearexem. 

Clearex Chorzów to jeden z najbardziej utytułowanych klubów w historii polskiego futsalu. Chorzowianie zgromadzili aż pięć (najwięcej) tytułów Mistrza Polski, dwa Puchary Polski oraz jeden Superpuchar Polski. Niemal wszystkie wymienione sukcesy przypadły jednak na pierwszą dekadę XXI wieku. Najświeższym trofeum zdobytym przez najbliższych rywali Red Devils jest Puchar Polski z sezonu 2016/2017.

Pięciokrotni Mistrzowie Polski ostatnie dwa sezony kończyli na czwartym miejscu w tabeli Futsal Ekstraklasy. Bieżące rozgrywki chorzowianie rozpoczęli od druzgocącej porażki w wyjazdowym meczu z Red Dragons Pniewy, z którym przegrali aż 6:0. Wynik ten z całą pewnością nie odzwierciedla jednak potencjału zespołu z Chorzowa. Warto wspomnieć, iż w zakończonym niedawno Turnieju Państw Wyszehradzkich w barwach reprezentacji Polski zagrało aż czterech futsalistów Clearexu – Sebastian Leszczak, Robert Świtoń, Adam Wędzony oraz Mikołaj Zastawnik. Mimo falstartu, chorzowianie niewątpliwie wciąż  są jednymi z faworytów do zajęcia miejsca w ścisłej czołówce klasyfikacji końcowej  Futsal Ekstraklasy.

Zgoła odmienne emocje po inauguracyjnej kolejce ekstraklasy towarzyszyły kibicom Red Devils. Przypomnijmy, iż przed dwoma tygodniami podopieczni Jakuba Mączkowskiego pokonali w Katowicach AZS Uniwersytet Śląski 3:1. Bramki w tym spotkaniu zdobyli Yevhen Moroz, Andrii Burdiuh oraz grający szkoleniowiec Czerwonych Diabłów. Do meczu w Chorzowie nasz zespół przystąpi w nieco silniejszym składzie niż do pojedynku w pierwszej kolejce sezonu. Szansę debiutu w barwach Red Devils będzie miał Bernardo Appleton Cruz, który otrzymał certyfikat na grę w ekstraklasie. Po raz kolejny w składzie zabraknie natomiast Jakuba Kąkola, który wciąż zmaga się z problemami zdrowotnymi.

Po raz ostatni nasza drużyna mierzyła się z Clearexem w 13. kolejce sezonu 2016/2017. Wówczas w hali Centrum Park Chojnice górą okazali się goście z Chorzowa, którzy wygrali z drużyną prowadzoną przez Olega Zozulę 4:2.

Pojedynek 2. kolejki Futsal Ekstraklasy z udziałem Red Devils będą sędziowali Tomasz Frąk z Ostrowca Świętokrzyskiego, Andrzej Śliwa z Pińczowa, Tomasz Kondrak z Kielc oraz Henryk Bąk z Zabrza.

Mimo wyników w pierwszych meczach bieżącego sezonu, faworytem bukmacherów jest Clearex Chorzów. Oficjalny bukmacher Futsal Ekstraklasy, firma STS za każdą złotówkę postawioną na zwycięstwo Red Devils płaci aż 3,27 zł. Kurs na gospodarzy to 1,7.

Mecz będzie można zobaczyć na żywo w telewizji internetowej TVCOM, do czego gorąco zachęcamy. Trzymajcie kciuki za nasz zespół!

Fot. AZS UŚ Katowice

Komentarze

komentarzy