Przed nami Derby Pomorza

W niedzielę (23. października) o godzinie 18:00 w hali Centrum Park Chojnice rozpocznie się mecz piątej kolejki Futsal Ekstraklasy pomiędzy Red Devils Chojnice i AZS-em UG Gdańsk. Już teraz serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu! 

Nasz najbliższy rywal to tegoroczny beniaminek Futsal Ekstraklasy. W poprzednim sezonie gdańszczanie z dużą przewagą triumfowali w rozgrywkach grupy północnej pierwszej ligi. Przed bieżącym sezonem gdański AZS dokonał jeszcze dosyć dużych wzmocnień. Z Red Devils do naszego lokalnego rywala odeszli Tomasz Kriezel, Patryk Kubiszewski i Patryk Laskowski. Po trzech kolejkach zajmują oni szóstą pozycję w tabeli z sześcioma punktami na koncie. W poprzedniej kolejce ponieśli porażkę 1:2 przed własną publicznością z Red Dragons Pniewy. Swój dorobek punktowy zawdzięczają oni zwycięstwom na własnym parkiecie z Piastem Gliwice i FC Toruń.

Zawodnicy Red Devils w niedzielny wieczór staną przed kolejną szansą na pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. W ostatnich dwóch meczach nasza drużyna została rozgromiona przez Rekord Bielsko-Biała i Pogoń Szczecin. Przewaga psychologiczna będzie zatem po stronie najbliższych rywali Czerwonych Diabłów. Na korzyść chojniczan może przemawiać to, że sezon w meczach poza własnym parkietem słabo zaczęli gdańszczanie – w jedynym jak dotąd takim spotkaniu ponieśli porażkę z Solnym Miastem Wieliczka. Aby własna hala zadziałała na naszą korzyść, potrzebne jest jednak jeszcze wsparcie ze strony oby jak najliczniej wypełnionych trybun. Mimo trudnego okresu, jaki obecnie przeżywa nasza drużyna, w imieniu wszystkich zawodników prosimy wszystkich kibiców o dalsze wsparcie. Zapraszamy do hali Centrum Park Chojnice!

Na poziomie ekstraklasy z zespołem z Trójmiasta mierzyliśmy się sześć razy. Bilans tych spotkań jest dla nas bardzo korzystny – odnieśliśmy cztery zwycięstwa, raz zremisowaliśmy, jedno zwycięstwo mają na swoim koncie gdańszczanie. W meczach z AZS-em strzeliliśmy 24 bramki, tracąc 12. Na uwagę zasługuje fakt, że w każdym spotkaniu przeciwko Akademikom do siatki trafiał Łukasz Sobański, który w tych meczach strzelił w sumie aż dziesięć bramek. Miejmy nadzieję, że i w niedzielę skutecznością popisze się doświadczony zawodnik Red Devils a cała drużyna przerwie złą passę.

Dołącz do wydarzenia na Facebook’u!

Historia meczów ekstraklasy Red Devils vs. AZS UG Gdańsk: 

2012/2013:
Red Devils Chojnice 7:1 AZS UG Gdańsk
(Ivanov x3, Sobański, Mączkowski, Ł. Pieczyński, Kriezel)
AZS UG Gdańsk 1:7 Red Devils Chojnice
(Kriezel, samobójcza, Sobański x3, Ł. Pieczyński x2)
2013/2014:
Red Devils Chojnice 2:2 AZS UG Gdańsk
(Sobański x2)
AZS UG Gdańsk 3:5 Red Devils Chojnice
(Sobański x2, Jączkowski x2, Olischuk)
2014/2015:
Red Devils Chojnice 2:1 AZS UG Gdańsk
(Kriezel, Sobański)
AZS UG Gdańsk 4:1 Red Devils Chojnice
(Sobański)

Komentarze

komentarzy