Przed meczem z Teamem Lębork

We wtorek (10. października) zawodnicy Red Devils rozegrają zaległy wyjazdowy mecz 1. kolejki 1 ligi z Teamem Lębork. Początek o 20:30. 

Nie opadły jeszcze emocje po sobotnim meczu z AZS-em UW Warszawa, a na podopiecznych trenera Andrzeja Biangi czeka już kolejny ligowy rywal. Przypomnijmy, że mecz z Teamem Lębork został przełożony ze względu na zgrupowanie reprezentacji Polski przed zwycięskim meczem z Węgrami.

Nasz zespół w tym sezonie na swoim koncie ma już dwa mecze 1 ligi. Obydwa kończyły się sukcesami „Czerwonych Diabłów”. Najpierw chojniczanie pokonali 4:1 Politechnikę Gdańsk, a przed trzema dniami okazali się lepsi od AZS-u UW Warszawa, wygrywając 8:1. Aż sześć bramek w tych spotkaniach zapisał na swoim koncie Sebastian Wojciechowski, który mimo zaległego meczu przewodzi klasyfikacji strzelców ligi. Na ten moment Red Devils plasują się na czwartym miejscu w tabeli, lecz w przypadku zwycięstwa różnicą co najmniej trzech bramek w Lęborku, nasza drużyna zasiądzie w fotelu lidera.

Dla Teamu Lębork dwa pierwsze mecze sezonu nie były tak udane jak dla naszego zespołu. Co prawda w spotkaniu 2. kolejki grający w nie do końca optymalnym składzie lęborczanie sprawili małą niespodziankę, wygrywając w Warszawie z AZS-em po szalonym spotkaniu 9:7, lecz w minioną sobotę, mimo atutu własnej hali, musieli oni uznać wyższość KS Futsal Oborniki, które pokonało naszych najbliższych rywali 6:3. W tym momencie Team z trzema punktami plasuje się na szóstym miejscu w ligowej tabeli, jednak w przypadku zwycięstwa z Red Devils zawodnicy z Lęborka zrównają się w ilości zdobytych „oczek” z „Czerwonymi Diabłami”.

Wtorkowy mecz będzie pierwszym oficjalnym spotkaniem Red Devils z Teamem Lębork. Faworytem tego pojedynku wydają się być „Czerwone Diabły”, lecz w dwóch pierwszych meczach nasi rywale prezentowali się na tyle nieprzewidywanie, że nie możemy być do końca pewni, czego można się spodziewać po ich grze. Miejmy nadzieję, że w ostatecznym rozrachunku trzy punkty powrócą do Chojnic.

Komentarze

komentarzy