Przed meczem z AZS-em UG

W sobotę (18. lutego) Red Devils w Gdańsku w meczu 16. kolejki Futsal Ekstraklasy zmierzy się z AZS-em UG Gdańsk. Początek spotkania o 18:00. 

Nasz rywal to tegoroczny beniaminek Futsal Ekstraklasy. W bieżącym sezonie, biorąc pod uwagę wyniki gdańszczan w ubiegłych latach, radzą oni sobie bardzo dobrze i aktualnie zajmują ósme miejsce w ligowej tabeli. Duży udział w tak dobrej grze tego zespołu mają byli zawodnicy Red Devils, występujący aktualnie w barwach AZS-u. Patryk Laskowski i Tomasz Kriezel z sześcioma bramkami na koncie  ex aequo zajmują pierwsze miejsce w wewnątrzklubowej klasyfikacji strzelców. W skład obozu byłych Czerwonych Diabłów, grających obecnie w Gdańsku wchodzą jeszcze Jacek Burglin i Patryk Kubiszewski. W pierwszej rundzie sezonu na własnym parkiecie w bezpośrednim pojedynku z tą drużyną ponieśliśmy porażkę 4:6.

Po przerwie zimowej AZS UG Gdańsk dopisał na swoje konto cztery punkty, wygrywając z Solnym Miastem Wieliczka i remisując z Piastem Gliwice. W ostatniej kolejce przegrali oni z Red Dragons Pniewy. Przed tygodniem, podobnie jak naszej drużynie, gdańszczanom udało się pokonać niżej notowanego rywala w rozgrywkach o Puchar Polski – 5:1 pokonali oni Constract Lubawa. Przypomnijmy, że Red Devils zapewnili sobie awans do 1/8 finału tych rozgrywek po zwycięstwie z Mieszkiem Gniezno. Mamy nadzieję, że pójdziemy za ciosem i po pierwszym zwycięstwie w sezonie, po raz pierwszy wygramy także w rozgrywkach Futsal Ekstraklasy. Relację z meczu AZS vs. Red Devils będzie można śledzić za pośrednictwem portalu Lajfy.com.

Kadra Red Devils na mecz z AZS-em UG Gdańsk: 

M. Kartuszyński, S. Kartuszyński, Werner – P. Laskowski, Sawicki, Rychłowski, Wardowski, Kolesnik, D. Laskowski, Drewek, Wojciechowski, Kaźmierczak, Cybulski. Mączkowski.

Na poziomie ekstraklasy z zespołem z Trójmiasta mierzyliśmy się dotąd siedem razy. Bilans tych spotkań jest dla nas korzystny – odnieśliśmy cztery zwycięstwa, raz zremisowaliśmy, dwa zwycięstwo mają na swoim koncie gdańszczanie. W meczach z AZS-em strzeliliśmy 28 bramek, tracąc 18. W każdym z tych spotkań do siatki rywali trafiał Łukasz Sobański, którego jednak jutro jeszcze nie zobaczymy na parkiecie z powodu trwającej wciąż rehabilitacji po odniesionej jakiś czas temu kontuzji. W zespole rywali nie ujrzymy z kolei dwóch strzelców z ostatniego meczu z Red Devils – Patryka Laskowskiego oraz Dominika Depty, którzy pauzują za żółte kartki.

Historia meczów ekstraklasy Red Devils vs. AZS UG Gdańsk: 

2012/2013:
Red Devils Chojnice 7:1 AZS UG Gdańsk
(Ivanov x3, Sobański, Mączkowski, Ł. Pieczyński, Kriezel)
AZS UG Gdańsk 1:7 Red Devils Chojnice
(Kriezel, samobójcza, Sobański x3, Ł. Pieczyński x2)
2013/2014:
Red Devils Chojnice 2:2 AZS UG Gdańsk
(Sobański x2)
AZS UG Gdańsk 3:5 Red Devils Chojnice
(Sobański x2, Jączkowski x2, Olischuk)
2014/2015:
Red Devils Chojnice 2:1 AZS UG Gdańsk
(Kriezel, Sobański)
AZS UG Gdańsk 4:1 Red Devils Chojnice
(Sobański)
2016/2017: 
Red Devils Chojnice 4:6 AZS UG Gdańsk 
(Sobański x2, Ivanov, Wardowski)

Komentarze

komentarzy