Przed meczem Red Devils vs. Piast Gliwice

W sobotę (11. marca) w meczu 18. kolejki Futsal Ekstraklasy drużna Red Devils podejmie we własnej hali Piasta Gliwice. Początek spotkania o 18:00. 

Piast Gliwice to nowa marka na scenie polskiego futsalu. Drużyna ta powstała przed rozpoczęciem bieżącego sezonu z fuzji GAF-u i Nbitu Gliwice i jej trzon tworzą przede wszystkim byli zawodnicy tych gliwickich ekip.

Pierwszy sezon w rozgrywkach Futsal Ekstraklasy do tego momentu dla „Piastunek” układa się bardzo dobrze. Gliwiczanie po 17. serii gier w ligowej tabeli plasują się na trzecim stopniu podium z przewagą trzech „oczek” nad kolejnym FC Toruń.

Najlepszym strzelcem Piasta w tym sezonie jest Przemysław Dewucki, który z 15. bramkami na koncie w ogólnej klasyfikacji strzelców tego sezonu miejscowi się tylko za Marcinem Mikołajewiczem i Oleksandrem Bondarem. W meczu z Red Devils nie ujrzymy jednak tego zawodnika, ponieważ odbywa on karencję za czwartą żółtą kartkę.

W pierwszej rundzie bieżącego sezonu gliwiczanie rozgromili na własnym parkiecie naszą drużynę 8:2. Aż cztery bramki dla Piasta zdobył w tamtym spotkaniu Maciej Mizgajski. Honorowe trafienie dla naszego zespołu zapisał na swoim koncie Vadym Ivanov, druga bramka Red Devils to z kolei samobójcze trafienie Marcina Grzywy.

Mamy nadzieję, że tym razem wynik starcia z Piastem Gliwice dla Red Devils będzie zdecydowanie bardziej korzystny i nasi zawodnicy w końcu sięgną po upragnione pierwsze w tym sezonie zwycięstwo w ekstraklasie.

Zapraszamy do hali przy Wagnera, emocji z całą pewnością nie zabraknie! Dla osób, które nie będą mogły pojawić się na tym spotkaniu, relację tekstową przeprowadzi portal Lajfy.com.

Komentarze

komentarzy