Poznaj piękniejszą stronę futsalu

Mecz z Nbitem Gliwice w Futsal Ekstraklasie nie będzie jedynym futsalowym widowiskiem, jakie będziemy mogli podziwiać w najbliższy weekend w hali Centrum Parku Chojnice. W niedzielę (17. kwietnia) zawodniczki Red Devils Ladies rozegrają na własnym parkiecie turniej o Puchar Burmistrza Chojnic w futsalu kobiet pod patronatem Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.

W turnieju wezmą udział: Red Devils Ladies Chojnice, Elwo Etna Elbląg, AZS Uniwersytet Gdański Futsal Ladies oraz reprezentantki Brus. Rozgrywki rozpoczną się o godzinie 10:00 i będą toczone systemem „każdy z każdym” dwa razy po piętnaście minut bez zatrzymywanego czasu. Po zakończeniu turnieju odbędzie się dekoracja najlepszych zespołów oraz wyróżniających się zawodniczek. Wstęp na poszczególne mecze turnieju będzie darmowy, więc tym bardziej zachęcamy do pojawienia się w niedzielę w hali Centrum Parku.

Żeńska drużyna Red Devils powstała w 2008 roku i zdołała przez ten czas odnotować kilka wartych uwagi wyników – między innymi dwukrotnie meldowała się w czołowej czwórce zaplecza ekstraklasy. Jeszcze większe sukcesy odnosiła w Mistrzostwach Polski w Beach Soccerze, które w 2011 roku zdołała wygrać, a dwa lata wcześniej kończyła ze srebrnymi medalami. W grudniu minionego roku nasze zawodniczki do swojego dorobku dołożyły zwycięstwo w turnieju o Puchar Burmistrza Brus, w którym to wygrały m.in z gospodyniami tego turnieju, które będziemy mogli oglądać także w przyszłą niedzielę w Chojnicach. Na uwagę może zasługiwać fakt, że nagrodę „królowej strzelczyń” tych zwodów zdobyła futsalistka Red Devils Ladies – Irmina Kaproń-Ollik.

Groźnymi rywalkami dla Red Devils Ladies będą zawodniczki z Gdańska, które wygrały turniej w Chojnicach niemal równo rok temu, jednak w bezpośrednim meczu zremisowały z „Czerwonymi Diablicami. W zeszłorocznym turnieju drugie miejsce zajęła drużyna Elwo Etna Elbląg, z którą to chojniczanki przegrały 1:3. Mamy nadzieję, że w niedzielę futsalistki Red Devils Ladies udanie się zrewanżują za ubiegłoroczne potyczki, a my będziemy mogli się emocjonować dobrą grą naszych zawodniczek. Serdecznie zapraszamy do pojawienia się w hali Centrum Parku, przede wszystkim na meczach drużyny z Chojnic!

Program turnieju o Puchar Burmistrza Chojnic:

10:00 – Red Devils Ladies vs. Brusy

10:30 – AZS UG Futsal Ladies vs. Elwo Etna Elbląg

111:40 – Red Devils Ladies vs. AZS UG Futsal Ladies

12:40 – Brusy vs. Elwo Etna Elbląg

13:40 – Red Devils Ladies vs. Elwo Etna Elbląg

14:40 – Brusy vs. AZS UG Futsal Ladies

Komentarze

komentarzy