Pożegnanie z 1. ligą

W sobotę (21. kwietnia) zawodnicy Red Devils w Unisławiu rozegrają mecz ostatniej kolejki sezonu 2017/2018 1. ligi. Rywalem chojniczan będzie miejscowy Team Unisław. Początek meczu zaplanowano na godzinę 18:00. 

Sobotni mecz dla obydwu zespołów będzie pożegnaniem z zapleczem Futsal Ekstraklasy. Podopieczni trenera Andrzeja Biangi  już przed tygodniem zagwarantowali sobie mistrzostwo 1. ligi, a zawodnicy z Unisławia od dłuższego czasu pewni są zajęcia ostatniego miejsca w tabeli i relegacji do 2. ligi.

Team Unisław na poziomie 1. ligi występuje od sezonu 2013/2014. Największym sukcesem klubu jest piąte miejsce w tabeli w 2015 roku. Bieżący i poprzedni sezon w wykonaniu zespołu z województwa kujawsko-pomorskiego pozostawiają jednak wiele do życzenia. W poprzednim sezonie unisławianie zajęli przedostatnie miejsce w lidze z dorobkiem 23. punktów, lecz utrzymali się w niej dzięki wycofaniu się z rozgrywek drużyny Credo Piła. W trwających rozgrywkach gracze Teamu przegrali aż 20 z 21. rozegranych spotkań, gromadząc na swoim koncie zaledwie 3 punkty, zdobyte w meczu z Teamem Lębork.

Nasza drużyna z unisławianami w oficjalnych meczach mierzyła się dwa razy w sezonie 2008/2009 oraz raz w pierwszej rundzie sezonu 2017/2018, wysoko wygrywając wszystkie trzy spotkania. „Czerwone Diabły” wielokrotnie rywalizowały z Teamem Unisław także w meczach towarzyskich. Po raz ostatni przed rozpoczęciem bieżącego sezonu podopieczni trenera Andrzeja Biangi rozgromili rywali 12:0.

Historia meczów Red Devils z Teamem Unisław: 
2009/2010
Unisław Team 4:16 Red Devils Chojnice 
(Kaźmierczak x6, Szynwelski x2, Sobański x4, Żołądź, Papierowski, Chrzonowski, Mączkowski) 
Red Devils Chojnice 18:2 Unisław Team
(Kaźmierczak x7, Sobański x2, Papierowski x2, Chrzonowski x3, Sundeev, Pięta x3) 
2017/2018
Red Devils Chojnice 9:1 Team Unisław
(Mączkowski, Pa. Laskowski x3, Kolesnik, Wojciechowski x3, Kaźmierczak)

Z perspektywy Red Devils najciekawszym aspektem ostatniej kolejki sezonu jest rywalizacja o koronę króla strzelców 1. ligi. W wyścigu o to trofeum wciąż liczy się dwóch „Czerwonych Diabłów”. Na prowadzeniu w klasyfikacji strzelców w tym momencie znajduje się Sebastian Wojciechowski (27 bramek). Tuż za nim plasuje się Jakub Mączkowski (26. bramek). Najgroźniejszym rywalem dla naszych zawodników w wyścigu o wygranie tej klasyfikacji jest zawodnik AZS-u UZ Zielona Góra – Kamil Kruszyński, który strzelił tyle samo bramek co kapitan Red Devils. W ostatniej kolejce sezonu AZS zmierzy się we własnej hali z FC Kartuzy.

Klasyfikacja strzelców 1. ligi po 21. kolejce:
27 – Sebastian Wojciechowski (Red Devils)
26 – Jakub Mączkowski (Red Devils)
26 – Kamil Kruszyński (AZS UZ)
24 – Kacper Konopacki (AZS UZ)
20 – Tomasz Musik (Team Lębork)

Liczymy na korzystny dla Red Devils wynik na pożegnanie z 1. ligą, a naszym zawodnikom życzymy utrzymania czołowych lokat w klasyfikacji strzelców zaplecza Futsal Ekstraklasy.

Komentarze

komentarzy