Powtórzyć wynik z jesieni!

W poniedziałek (15. lutego) drużyna Red Devils w ramach 15. kolejki Futsal Ekstraklasy na wyjeździe zagra z Gattą Zduńska Wola. Początek tego spotkania o 19:30, transmisję „na żywo” przeprowadzi telewizja Orange Sport.

Nasz najbliższy rywal z pewnością wysoko postawi poprzeczkę zawodnikom Red Devils. Gatta Zduńska Wola to aktualny wicemistrz Polski i lider tabeli. Zawodnicy tej drużyny zgromadzili o osiem punktów więcej od Czerwonych Diabłów, a w tym sezonie ponieśli zaledwie jedną porażkę. Zapewne wielu z nas nadal ma w pamięci tę jedyną porażkę drużyny ze Zduńskiej Woli, bowiem miała ona miejsce właśnie w Chojnicach, gdzie Red Devils w czwartej kolejce rozgromili aktualnych liderów ekstraklasy aż 5:1. O sile zduńskowolan stanowi grupa doświadczonych zawodników: Marciniak, Milewski, Olejniczak, Stanisławski i Krawczyk, a także świeżo upieczony reprezentant Polski – Arkadiusz Szypczyński. Najbardziej bramkostrzelnym z tych zawodników jest Daniel Krawczyk, który w poprzednim sezonie minimalnie przegrał rywalizację o koronę króla strzelców z Oleksandrem Bondarem, a w bieżących rozgrywkach ze znacznie większą stratą zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji strzelców.

Gatta Zduńska Wola w ostatnich latach zadomowiła się w ścisłej czołówce polskich drużyn. W najwyższej klasie rozgrywkowej zadebiutowała w sezonie 2011/2012 i we wszystkich kolejnych zajmowała w końcowym rozrachunku miejsce w pierwszej czwórce, miniony sezon kończąc na najwyższym w historii drugim miejscu. Do świetnych wyników w ekstraklasie zawodnicy tej drużyny dołożyli także Puchar Polski w 2012 roku, a w zeszłym roku mogliśmy ich oglądać podczas rozgrywanego w Chojnicach Final Four tej imprezy.

Z Gattą w rozgrywkach o Mistrzostwo Polski rywalizowaliśmy w sumie trzynaście razy. W historii naszego klubu szczególnie zapisały się pojedynki z tą drużyną w półfinale fazy play-off sezonu 2012/2013, kiedy to w pierwszym meczu ponieśliśmy wysoką porażkę, a potem wygraliśmy trzy kolejne mecze i zapewniliśmy sobie wicemistrzostwo Polski, które do tej pory jest największym sukcesem Red Devils odniesionym w Futsal Ekstraklasie. Bilans wszystkich spotkań z Gattą jest dla nas minimalnie niekorzystny – z trzynastu meczów wygraliśmy pięć, jeden zakończył się remisem, a siedem razy tryumfowali zawodnicy ze Zduńskiej Woli. Biorąc pod uwagę ambicje obydwu zespołów mecz numer czternaście pomiędzy tymi zespołami zapowiada się niezwykle emocjonująco, dlatego zapraszamy wszystkich w poniedziałkowy wieczór przed telewizory.

Historia spotkań z Gattą Zduńska Wola:
2011/2012:
Red Devils Chojnice 3:5 Gatta Zduńska Wola
(Sobański, Karatsuba, Kaźmierczak)
Gatta Zduńska Wola 4:1 Red Devils Chojnice
(Chrzonowski)
2012/2013:
Gatta Zduńska Wola 1:3 Red Devils Chojnice
(Sundeev, Solecki, Kaźmierczak)
Red Devils Chojnice 2:3 Gatta Zduńska Wola
(Kolesnik, Solecki)
Gatta Zduńska Wola 6:0 Red Devils Chojnice
Gatta Zduńska Wola 3:4 Red Devils Chojnice
(Sundeev, Kriezel x2, Mączkowski)
Red Devils Chojnice 4:3 (pd.) Gatta Zduńska Wola
(Solecki x2, Sobański, Mączkowski)
Red Devils Chojnice 4:2 Gatta Zduńska Wola
(Ł.Pieczyński, Sobański, Kolesnik, D.Pieczyński)
2013/2014:
Red Devils Chojnice 1:2 Gatta Zduńska Wola
(Kaźmierczak)
Gatta Zduńska Wola 2:0 Red Devils Chojnice
2014/2015:
Red Devils Chojnice 2:2 Gatta Zduńska Wola
(Ivanov x2)
Gatta Zduńska Wola 5:2 Red Devils Chojnice
(Sobański, Kharchenko)
2015/2016:
Red Devils Chojnice 5:1 Gatta Zduńska Wola
(Bondar, Kriezel, Sobański x2, Modrusan)

Komentarze

komentarzy