Powtórzyć wynik z jesieni!

Już w sobotę  (9 lutego) o godzinie 18:00 w meczu 16. kolejki Futsal Ekstraklasy zawodnicy Red Devils Chojnice na wyjeździe zmierzą się z zespołem KS Acana Orzeł Jelcz-Laskowice. 

Rywal Red Devils to najmłodsza spośród drużyn występujących w Futsal Ekstraklasie i jednocześnie debiutant na tym poziomie rozgrywkowym. W minionym sezonie zespół z województwa dolnośląskiego okazał się najlepszy w grupie południowej 1. ligi, a przed rozpoczęciem bieżącej kampanii rozgrywkowej dokonał licznych wzmocnień personalnych, które w pierwszej części sezonu znalazły przełożenie na wyniki. Orła zasilił m.in. były zawodnik naszego klubu – Sebastian Wojciechowski. Co ciekawe, drużyna z Jelcza-Laskowic to zespół z największą liczbą obcokrajowców spośród wszystkich drużyn ekstraklasy. W kadrze naszych najbliższych rywali znajdują się zawodnicy z aż siedmiu krajów.

Orzeł Jelcz-Laskowice ma za sobą bardzo udaną debiutancką rundę w najwyższej klasie rozgrywkowej. Po 13 rozegranych meczach nasi najbliżsi rywale w ligowej tabeli zajmują miejsce tuż za podium z takim samym dorobkiem punktowym jak trzecia Gatta Zduńska Wola. W ostatnich trzech meczach podopieczni trenera Chusa Lopeza zdobyli jednak zaledwie trzy punkty, pokonując 3:2 zamykającą w tym momencie ligową stawkę Pogoń ’04 Szczecin. Najskuteczniejszymi zawodnikami Orła są w tym sezonie Allyson oraz Victor Andrade, którzy strzelili do tej pory po siedem bramek.

Podopieczni Jakuba Mączkowskiego w Jelczu-Laskowicach powalczą z kolei o czwarte już zwycięstwo z rzędu w meczu ekstraklasy. Przypomnijmy, iż na zakończenie pierwszej rundzie zawodnicy Red Devils pokonali na wyjeździe Piasta Gliwice, a w dwóch pierwszych meczach w 2019 przed własną publicznością okazali się lepsi od AZS-u UŚ Katowice i Cleareksu Chorzów.

Sobotni mecz będzie drugim oficjalnym pojedynkiem Red Devils z klubem z Dolnego Śląska. W piątej kolejce bieżącego sezonu nasz zespół rozprawił się ze swoimi rywalami, pokonując ich 4:2 po dwóch bramkach Andrija Burdiuha i trafieniach Yevhena Moroza oraz Jakuba Mączkowskiego.

Mecz ten będą sędziowali Dominik Cipiński ze Skierniewic, Marcin Muszyński z Pabianic oraz Sebastian Kwaśny z Legnicy i Szymon Przytuła ze Starego Adamowa.

Sobotnie spotkanie będzie można zobaczyć na żywo za pośrednictwem telewizji internetowej TVCOM. Zapraszamy przed monitory!

Fot. Aleksander Knitter – Chojnice.com. 

Komentarze

komentarzy