Powtórki nie było

Zawodnicy Red Devils w meczu 16. kolejki Futsal Ekstraklasy przegrali na wyjeździe z Orłem Jelcz-Laskowice 3:6 (3:4).

W pierwszej połowie kibice zgromadzeni w hali nie mogli narzekać na brak bramek. W piątej minucie wynik otworzył Allyson, a chwilę później bramkę na 2:0 dla gospodarzy zdobył Sergio Solano. Kolejne minuty należały jednak do zawodników Red Devils. Gola kontaktowego zdobył Dominik Laskowski, który dobił piłkę po strzale swojego brata – Przemysława, który z kolei nieco ponad minutę później doprowadził do wyrównania, odnajdując się w polu karnym po wstrzeleniu futsalówki w wykonaniu Vitalija Kolesnika. W 16 minucie piłkę w środku pola przejął Jakub Kąkol i w swoim stylu podholował ją mijając rywala, po czym silnym płaskim strzałem pokonał golkipera, wyprowadzając zespół Red Devils na prowadzenie.

Niestety, już w końcówce pierwszej połowy do wyrównania doprowadził Solano, a kilkadziesiąt sekund później zawodnicy Orła wrócili na prowadzenie po trafieniu Allysona. Pierwsza część drugiej połowy meczu nie przyniosła zmiany wyniku. W 31 minucie piątą bramkę dla gospodarzy zdobył Adriano Foglia. Dla byłego mistrza Europy z reprezentacją Włoch była to pierwsza bramka na parkietach Futsal Ekstraklasy. Ledwie dziesięć sekund później wynik meczu na 6:3 kompletując hat-tricka ustalił Allyson.

Kolejny mecz zawodnicy Red Devils rozegrają w najbliższą niedzielę – 17 lutego o godzinie 18:00, gdy przed własną publicznością podejmą zajmującą trzecie miejsce w ligowej tabeli Gattę Zduńska Wola.