Porażka z wicemistrzem Polski

W wyjazdowym meczu 6. kolejki Futsal Ekstraklasy zawodnicy Red Devils przegrali z Gattą Zduńska Wola 6:2 (3:0).

Od samego początku spotkania inicjatywa spoczywała po stronie gospodarzy, którzy tworzyli kolejne ataki pozycyjne. W 3. minucie to jednak zawodnicy Red Devils byli o krok od wyjścia na prowadzenie, lecz Bernardo Appleton Cruz po dwójkowej akcji z Przemysławem Laskowskim w dogodnej sytuacji uderzył wprost w bramkarza Gatty. Co nie udało się Czerwonym Diabłom, udało się cztery minuty później zduńskowolanom, gdy po atomowym uderzeniu Michała Szymczaka niemal z połowy boiska wyszli oni na prowadzenie. W 12. minucie gospodarze po raz kolejny cieszyli się ze zdobytej bramki. Po dograniu z narożnika boiska piłkę z najbliższej odległości do siatki wepchnął Daniel Krawczyk. Tuż przed przerwą Jakub Mączkowski po podaniu od Viataly’ego Kolesnika znalazł się w dogodnej sytuacji do strzelenia bramki kontaktowej, lecz zwycięsko z tego pojedynku wyszedł golkiper miejscowych – Daruiusz Słowiński. W odpowiedzi na akcję Red Devils chwilę później wynik do przerwy na 3:0 ustalił Maksym Pautiak.

W drugiej połowie gra Red Devils w ofensywie wyglądała zdecydowanie lepiej, lecz wielokrotnie podopiecznym Jakuba Mączkowskiego brakowało skuteczności pod bramką rywali. Z drugiej strony zwodnicy Gatty kilkakrotnie przegrywali pojedynki z Michałem Wernerem lub piłka odbijała się od słupka. Worek z bramkami po przerwie rozwiązał w 29. minucie Bernardo Appleton Cruz, który pewnym strzałem w kierunku dalszego słupka pokonał Dariusza Słowińskiego. W 34. minucie po efektownej indywidualnej akcji gola na 4:1 zdobył Arkadiusz Szypczyński, który chwilę później w nieco przypadkowej sytuacji podwyższył na 5:1, strzelając między nogami bramkarza. Drugą bramkę Szypczyńskiego poprzedził niewykorzystany rzut karny Jakuba Mączkowskiego, który z sześciu metrów trafił w poprzeczkę. Szóstą bramkę dla gospodarzy w 37. minucie na swoim koncie zapisał Michał Marciniak. Ostatnie słowo należało jednak do naszego zespołu. W 38. minucie kosmetycznej poprawy wyniku dokonał Przemysław Laskowski.

Gatta Zduńska Wola 6:2 (3:0) Red Devils Chojnice
Bramki: Michał Szymczak 6’38”; Daniel Krawczyk 11’42”; Maksym Pautiak 19’27”; Arkadiusz Szypczyński 33’23”, 34’51”; Michał Marciniak 36’57” – Bernardo Appleton Cruz 28’59”; Przemysław Laskowski 37’59”.

Żółte kartki: Michał Szymczak – Sebastian Kartuszyński.

Gatta Zduńska Wola: 1. Dariusz Słowiński (77. Adam Miłosiński) –  10. Daniel Krawczyk, 11. Igor Sobalczyk (C), 19. Julian Gorbatyj, 49. Michał Szymczak – 7. Mateusz Olczak, 9. Mariusz Milewski, 14. Michał Marciniak, 88. Maksym Pautiak, 99. Arkadiusz Szypczyński.

Red Devils Chojnice: 12. Michał Werner (83. Sebastian Kartuszyński) – 3. Łukasz Sobański, 6. Przemysław Laskowski, 13. Jakub Mączkowski, 15. Vitaly Kolesnik (C) – 2. Yevhen Moroz,  5. Mika Correira, 10. Jakub Kąkol, 11. Damian Mazurkiewicz, 14. Patryk Laskowski,  16. Bernardo Appleton Cruz, 23. Dominik Laskowski.

Sędziowie: Robert Podlecki, Damian Grabowski – Kamil Szczołko, Krzysztof Musiał.

Kolejny mecz zawodnicy Red Devils rozegrają w poniedziałek 12. listopada w Pniewach, gdzie zmierzą się z Red Dragons. Transmisję z tego spotkania przeprowadzi telewizja SportKlub.