Porażka z outsiderem

W meczu 9. kolejki Futsal Ekstraklasy zawodnicy Red Devils Chojnice przegrali na wyjeździe z Pogonią ’04 Szczecin 4:2 (2:0).

Mecz z zajmującą ostatnie miejsce w tabeli i nie mającą ani jednego zwycięstwa na swoim koncie Pogonią Szczecin był dla zawodników Red Devils szansą na przełamanie trwającej od 20. października serii spotkań bez zdobyczy punktowej.

Pierwsza połowa tego meczu była bardzo wyrównana, lecz w grze obydwu ekip można było dostrzec wiele niedokładności. Worek z bramkami pięć minut po pierwszym gwizdku rozwiązał Mateusz Jakubiak, który pokonał Michała Wernera po dograniu Karola Czyszka z prawego skrzydła. W 11. minucie zbyt statyczną grę Red Devils w obronie na bramkę przekuł Oleksandr Hirka, uderzając tuż zza linii pola karnego.

Obraz meczu nie zmienił się po przerwie. Chojniczanie starali się doprowadzić do zdobycia gola kontaktowego, lecz po raz kolejny do siatki trafili „Portowcy”. W 27. minucie na prawej flance urwał się spod pressingu Jakubiak i dograł do niepilnowanego w polu karnym Konrada Prawuckiego, który z największą łatwością podwyższył na 3:0. Tym razem stosunkowo szybko udało się odpowiedzieć na to trafienie podopiecznym Jakuba Mączkowskiego. Vitaly Kolesnik ze sporej odległości posłał silny strzał w światło bramki, a po interwencji bramkarza piłkę do siatki głową dobił Przemysław Laskowski. Chwilę później mogliśmy się już cieszyć z bramki kontaktowej, gdy Kolesnik po raz kolejny pokusił się o uderzenie z daleka, nie dając tym razem szans golkiperowi gospodarzy. Gdy wydawało się, że zawodnicy Red Devils są na dobrej drodze do doprowadzenia do wyrównania, zapędy „Czerwonych Diabłów” skutecznie ostudził Czyszek, który nie został upilnowany pod bramką Wernera przy wstrzeleniu piłki ze skrzydła.

Pogoń ’04 Szczecin 4:2 (2:0) Red Devils Chojnice
Bramki: Mateusz Jakubiak 4’20”; Oleksandr Hirka 10’36”; Konrad Prawucki 26’21”; Karol Czyszek 36’12” – Przemysław Laskowski 28’10”; Vitaly Kolesnik 31’05”.

Żółte kartki: Daniel Maćkiewicz – Łukasz Sobański, Mika Correira.

Pogoń ’04 Szczecin: 13. Daniel Szklarz (1. Łukasz Wilczek) – 7. Karol Czyszek, 9. Mateusz Jakubiak (C), 10. Konrad Prawucki, 17. Mateusz Gepert – 2 . Daniel Marczak, 3. Roman Kondiukh, 4, Andrzej Sobieraj, 6. Wojciech Dąbrowski, 12. Daniel Czaplewski, 14. Oleksandr Hirka, 19. Oskar Czajkowski, 46. Daniel Maćkiewicz.

Red Devils Chojnice:  12. Michał Werner (83. Sebastian Kartuszyński ) – 4. Andrii Burdiuh, 6. Przemysław Laskowski, 13. Jakub Mączkowski, 15. Vitaly Kolesnik (C) – 2. Yevhen Moroz, 3. Łukasz Sobański, 5. Mika Correira, 10. Jakub Kąkol, 11. Damian Mazurkiewicz,  14. Patryk Laskowski, 16. Bernardo Appleton Cruz, 23. Dominik Laskowski.

Niedzielny mecz jest pierwszym wygranym przez Pogoń Szczecin pojedynkiem w bieżącym sezonie Futsal Ekstraklasy. Dla naszego zespołu jest to z kolei już czwarta ligowa porażka z rzędu. O przerwanie tej serii nie będzie łatwo także w kolejnym spotkaniu. W przyszły piątek (30. listopada) o godzinie 20:00 w hali Centrum Park Chojnice „Czerwone Diabły” podejmą aktualnych Mistrzów Polski i uczestników Elite Round Ligi Mistrzów – Rekord Bielsko-Biała.