Politechnika Pokonana

W meczu 13. kolejki 1 ligi zawodnicy Red Devils pokonali we własnej hali Politechnikę Gdańsk 7:2 (1:2).

W spotkanie fatalnie weszli gospodarze, co w 10. minucie przełożyło się na niespodziewane prowadzenie przedostatniej drużyny ligi po trafieniu Szymona Hołowienko. Chwilę później do wyrównania do prowadził nowy kapitan Red Devils – Jakub Mączkowski, ale to do zawodników Politechniki należało ostatnie słowo w pierwszej połowie meczu. W 18. minucie Michała Wernera pokonał Wojciech Borkowski i do przerwy sensacyjnie prowadzili goście z Gdańska.

Całe szczęście, po wyjściu z szatni „Czerwone Diabły” zaczęły prezentować poziom godny lidera 1 ligi. W 23. minucie gola na wagę remisu zdobył Przemysław Laskowski, a już po chwili prowadzenie gospodarzom dał Mariusz Kaźmierczak, który w kolejnych minutach golkipera z Gdańska pokonywał jeszcze dwa razy, kompletując klasycznego hat-tricka. Dwie minuty przed końcową syreną po raz drugi w tym meczu piłkę w siatce umieścił Mączkowski, a wynik spotkania na 7:2 ustalił Kaźmierczak, który mecz zakończył z imponującym dorobkiem czterech bramek.

Red Devils Chojnice 7:2 (1:2) Politechnika Gdańsk
Bramki: Jakub Mączkowski 11’36”, 37’51”; Przemysław Laskowski 22’03”; Mariusz Kaźmierczak 24’36”, 27’32”, 31’01”, 38’45” – Szymon Hołowienko 9’46”; Wojciech Borkowski 17’20”.

Red Devils: Werner, Kartuszyński – Prz. Laskowski, Pa. Laskowski, Kolesnik, Mączkowski, Kubiszewski, Sobański, Mazurkiewicz, Kaczorowski, Kaźmierczak.

Po meczu z Politechniką zawodnicy Red Devils umocnili się na prowadzeniu w tabeli 1 ligi. Kolejny mecz podopiecznych Andrzeja Biangi czeka już w najbliższy piątek (26. stycznia), kiedy to w meczu 1/16 finału Pucharu Polski „Czerwone Diabły” podejmą we własnej hali Pogoń Szczecin. Już teraz serdecznie zapraszamy na to pasjonująco zapowiadające się spotkanie.