Pojedynek bieniaminków

Już w sobotę  (20. października) o godzinie 18:00 w meczu 5. kolejki Futsal Ekstraklasy zawodnicy Red Devils Chojnice podejmą we własnej hali zespół KS Acana Orzeł Jelcz-Laskowice. 

Rywal Red Devils to najmłodsza spośród drużyn występujących w Futsal Ekstraklasie i jednocześnie debiutant na tym poziomie rozgrywkowym. W minionym sezonie zespół z województwa dolnośląskiego okazał się najlepszy w grupie południowej 1. ligi, a przed rozpoczęciem bieżącej kampanii rozgrywkowej dokonał licznych wzmocnień personalnych, które w pierwszych kolejkach sezonu znajdują odzwierciedlenie w wynikach. Orła zasilił m.in. były zawodnik naszego klubu – Sebastian Wojciechowski. Co ciekawe, drużyna z Jelcza-Laskowic to zespół z największą liczbą obcokrajowców spośród wszystkich drużyn ekstraklasy. W kadrze naszych najbliższych rywali znajdują się zawodnicy z aż siedmiu krajów.

Wyniki oraz pozycja w tabeli Orła Jelcz-Laskowice po czwartej kolejce mogą napawać kibiców tego zespołu optymizmem w perspektywie walki o najwyższe cele na koniec sezonu. Na ten moment sobotni rywale Red Devils mają na swoim koncie dziewięć punktów i zajmują pozycję wicelidera ligowej tabeli. Na rozkładzie mają oni już Pogoń ’04 Szczecin, Piasta Gliwice oraz AZS UŚ Katowice. Jedyną porażkę zespół z Jelcza-Laskowic odniósł w pojedynku z aktualnym Mistrzem Polski – Rekordem Bielsko-Biała. Najskuteczniejszym zawodnikiem Orła jest na ten moment Brazylijczyk Victor Andrade, który w tym sezonie już czterokrotnie wpisywał się na listy strzelców.

Podopieczni Jakuba Mączkowskiego do meczu z Orłem z całą pewnością przystąpią zmotywowani by odnieść pierwsze zwycięstwo przed własną publicznością w bieżących rozgrywkach i po trzech meczach bez zwycięstwa dopisać do swojego dorobku drugą wygraną w tym sezonie. Chojniczanie po zwycięstwie w meczu inaugurującym sezon w trzech kolejnych spotkaniach wywalczyli zaledwie jeden punkt w zremisowanym 5:5 pojedynku z AZS-em UG Gdańsk. Przed tygodniem nasi zawodnicy w pechowych okolicznościach przegrali na wyjeździe z MOKS-em Słoneczny Stok Białystok.

Sobotni mecz będzie pierwszym oficjalnym spotkaniem pomiędzy Red Devils i Orłem Jelcz-Laskowice. Aktualna forma i pozycja w tabeli z całą pewnością przemawiają za gośćmi. Ważnym atutem w rękach Czerwonych Diabłów będzie jednak gra przed własną publicznością. Miejmy nadzieję, że w sobotni wieczór to chojniczanie będą mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

Mecz ten będą sędziowali Marcin Muszyński z Pabianic, Michał Żurawski z Gdyni, Krzysztof Musiał z Łodzi oraz Bartłomiej Behmke z Gdyni.

Sobotnie spotkanie będzie można zobaczyć na żywo za pośrednictwem telewizji internetowej TVCOM. My jednak zachęcamy do zobaczenia tego ciekawie zapowiadającego się sportowego spektaklu z perspektywy trybun hali Centrum Park Chojnice. Pierwszy gwizdek już o 18:00, do zobaczenia na trybunach!

Fot. Weekend FM

Komentarze

komentarzy