Pogrom!

Zawodnicy Red Devils Chojnice w zaległym meczu 12. kolejki 1. ligi po raz kolejny udowodnili, że są najmocniejszym zespołem na zapleczu Futsal Ekstraklasy. „Czerwone Diabły” pokonały we własnej hali Team Lębork aż 10:2 (7:0).

Cała pierwsza połowa niedzielnego meczu była jednym wielkim strzeleckim popisem podopiecznych Andrzeja Biangi. W 7. minucie wynik po precyzyjnym uderzeniu w dolny róg bramki otworzył Sebastian Wojciechowski. Chwilę później rajd Yevhena Moroza skutecznym strzałem na bramkę rywala wykończył Jakub Mączkowski. W 12. minucie wynik na 3:0 podwyższył Przemysław Laskowski, który znakomicie opanował piłkę po długim podaniu i płaskim strzałem nie dał szans golkiperowi Teamu Lębork. Ten sam zawodnik miał udział także przy kolejnym trafieniu Red Devils, gdy dogrywał futsalówkę do Łukasza Sobańskiego, który po uderzeniu z pierwszej piłki „zdjął pajęczynę” z bramki rywali. Gola na 5:0 na swoim koncie zapisał Vitaly Kolesnik, który wykończył efektowną klepkę między trzema graczami Red Devils. W 18. minucie dublety skompletowali Łukasz Sobański i Sebastian Wojciechowski. Najpierw pierwszy z nich bramką zakończył szybki kontratak „Czerwonych Diabłów”, a chwilę później po indywidualnej akcji piłkę pod poprzeczką umieścił popularny „Rambo”.

Mimo wysokiego prowadzenia Red Devils, zdeterminowani do zniwelowania różnicy bramkowej na drugą część meczu wyszli goście. Jednak to Łukasz Sobański w 25. minucie wykorzystał błąd rywali i podwyższył rezultat na 8:0. W 31. i 34. minucie rozprężenie w grze „Czerwonych Diabłów”, dwukrotnie redukując straty bramkowe, wykorzystali zawodnicy Teamu Lębork. Końcówka spotkania należała jednak do lidera naszego zespołu – Sebastiana Wojciechowskiego, który najpierw strzałem z niewielkiej odległości skompletował hat-tricka, a kilka minut później po samotnym rajdzie zdobył swoją czwartą bramkę w niedzielnym meczu. Warto wspomnieć, że reprezentant Polski po tym spotkaniu wywindował się na pozycję lidera klasyfikacji strzelców 1. ligi z 22. bramkami na koncie, wyprzedzając Jakuba Mączkowskiego o dwa trafienia.

Red Devils Chojnice 10:2 (7:0) Team Lębork
Bramki: Sebastian Wojciechowski 6’35”, 17’42”, 34’43”, 38’15”; Jakub Mączkowski 8’03”; Przemysław Laskowski 11’14”; Łukasz Sobański 14’15”, 17’23”, 24’57”; Vitaly Kolesnik 15’12”.

Red Devils: Werner (Kartuszyński, Czarnowski) – Mączkowski, Wojciechowski, Kolesnik, Prz. Laskowski – Sobański, Moroz, Kaczorowski, D. Laskowski, Mazurkiewicz.

Po meczu z Teamem Lębork „Czerwone Diabły” umocniły się na prowadzeniu w tabeli 1. ligi. Na ten moment chojniczanie mają 11 punktów przewagi nad Constraktem Lubawa, który jednak rozegrał o jeden mecz mniej niż Red Devils. W najbliższą niedzielę (4. marca) podopieczni trenera Andrzeja Biangi na wyjeździe zagrają z trzecim w tabeli FC Kartuzy.