Pogrom w Derbach Pomorza

Red Devils Chojnice przegrali w meczu 16. kolejki Futsal Ekstraklasy z AZS-em UG Gdańsk 1:6 (1:4). Gola honorowego dla chojniczan zdobył Przemysław Laskowski.

Mecz od samego początku wyśmienicie układał się dla gospodarzy. Już w trzeciej minucie zdołali oni wyjść na dwubramkowe prowadzenie. Najpierw do siatki trafił Mikołaj Kreft, a kilkadziesiąt sekund później wynik podwyższył były zawodnik Red Devils – Patryk Kubiszewski. Pięć minut przed przerwą Wojciech Pawicki zdobył trzecią bramkę dla gdańszczan, lecz tym razem naszej drużynie szybko udało się odpowiedzieć trafieniem Przemysława Laskowskiego, które mogło budzić nadzieję na pozytywny wynik Red Devils w tym spotkaniu. Szybko jednak tego typu nadzieje oddalił od nas Kreft, zdobywając czwartą bramkę dla AZS-u. W drugiej połowie podopiecznym Krzysztofa Juśki nie udało się wrócić do gry o dobry rezultat.  Dwukrotnie za to do siatki trafiali jeszcze gospodarze. W 26. minucie po raz kolejny na listę strzelców wpisał się Kubiszewski, a siedem minut później wynik spotkania ustalił Tomasz Musik.

Po tym spotkaniu Red Devils nadal będą okupowali ostatnie miejsce w ligowej tabeli. Za tydzień chojniczanie rozegrają swój mecz w ramach 1/8 finału Pucharu Polski. W pierwszy weekend marca Czerwone Diabły staną przed kolejną szansą na przełamanie się w rozgrywkach Futsal Ekstraklasy. Naszym rywalem będą zawodnicy Gatty Zduńska Wola.

AZS UG Gdańsk 6:1 (4:1) Red Devils Chojnice

Mikołaj Kreft 2’11”, 17’33”; Patryk Kubiszewski 2’56”, 25’18”; Wojciech Pawicki 14’23”; Tomasz Musik 32’02” – Przemysław Laskowski 15’37”.

AZS UG Gdańsk: Burglin (Pytka, Sasiak) – Osłowski, Pawicki, Horbacz, Kreft – Cyman, Musik, Poźniak, Kriezel, Kubiszewski, Urtnowski.

Red Devils Chojnice: M. Kartuszyński (S. Kartuszyński, Werner) – Rychłowski, Sawicki, Kolesnik, Wojciechowski – P. Laskowski, Mączkowski, Cybulski, Steinborn, D. Laskowski, Drewek, Kaźmierczak.