Podróż z piekła do nieba

W meczu 12. kolejki Futsal Ekstraklasy zawodnicy Red Devils pokonali przed własną publicznością AZS UŚ Katowice 3:2 (2:2).

Od mocnego uderzenia spotkanie to rozpoczęli goście, którzy w piątej minucie wyszli na prowadzenie po golu Roberta Gładczaka. Nieco ponad trzy minuty później katowiczanie mogli się już cieszyć z dwubramkowego prowadzenia, po tym jak Sebastiana Kartuszyńskiego pokonał Tomasz Szczurek. Gdy wydawało się, że Akademicy są na najlepszej drodze do zrewanżowania się Czerwonym Diabłom za porażkę z pierwszej rundy, do głosu zaczęli dochodzić podopieczni Jakuba Mączkowskiego. Nadzieję na dobry wynik w serca kibiców Red Devils w trzynastej minucie wlał Andrii Burdiuh, zdobywając gola kontaktowego. Przed przerwą ku radości licznie zgromadzonej publiczności do wyrównania doprowadzić zdołał Bernardo Appleton Cruz. Wynik remisowy utrzymywał się przez większość drugiej części meczu. W 34. minucie stan ten odmienił jednak Andrii Burdiuh, zdobywając swojego drugiego gola w tym meczu. W końcówce spotkania rezultat nie uległ już zmianie i to zawodnikom Red Devils przyszło się cieszyć z drugiego ligowego zwycięstwa z rzędu, po którym zrównali się oni w dorobku punktowym właśnie z AZS-em UŚ Katowice.

Red Devils Chojnice 3:2 (2:2) AZS UŚ Katowice
Bramki: Andrii Burdiuh 12’59”, 33’41”; Bernardo Appleton Cruz 15’15” – Robert Gładczak 4’24”, 7’43”.

Żółte kartki: Patryk Kubiszewski – Kamil Musiał.

Red Devils Chojnice: 83. Sebastian Kartuszyński (12. Michał Werner) – 4. Andrii Burdiuh, 6. Przemysław Laskowski, 10. Jakub Kąkol, 15. Vitaly Kolesnik (C) – 3. Łukasz Sobański, 11. Damian Mazurkiewicz, 16. Bernardo Appleton Cruz, 23. Dominik Laskowski, 27. Patryk Kubiszewski.

AZS UŚ Katowice: 29. Kamil Lasik (13. Mateusz Bednarczyk) – 6. Konrad Podobiński, 9. Robert Gładczak, 10. Kamil Musiał, 93. Krzysztof Piskorz – 1. Jędrzej Jasiński (C), 7. Tomasz Szczurek, 11. Daniel Wojtyna, 27. Michał Dubiel, 28. Jacek Hewlik.

Kolejny mecz Czerwone Diabły rozegrają już w najbliższą niedzielę (20. stycznia), gdy o godzinie 18:00 podejmą oni przed własną publicznością Clearex Chorzów. Już teraz serdecznie zapraszamy na to spotkanie!