Podróż do jaskini lwa

Już w niedzielę (17 marca) o godzinie 18:00 w Bielsku-Białej zawodnicy Red Devils w ramach 21. kolejki Futsal Ekstraklasy zmierzą się z miejscowym Rekordem. Transmisję z tego spotkania przeprowadzi telewizja internetowa TVCOM

Rekord Bielsko-Biała to w ostatnich latach zdecydowanie najlepsza polska drużyna. W ostatnim sezonie po raz drugi z rzędu i trzeci raz w historii bielszczanie sięgnęli po Mistrzostwo Polski, dokładając do niego Puchar i Superpuchar Polski. Bieżący sezon jest dla tej drużyny równie udany. „Rekordziści” przed rozpoczęciem 21. kolejki plasowali się na pierwszym miejscu w ligowej tabeli z pięciopunktową przewagą nad FC Toruń. Jeszcze większe wrażenie robią dokonania Rekordu w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów UEFA, w której dotarł on do fazy Elite Round (najlepsza szesnastka). W Futsal Ekstraklasie w 18 meczach nasi najbliżsi rywale zgromadzili na swoim koncie 43 punkty i strzelili aż 107 bramek. Od początku sezonu przegrali oni zaledwie trzy spotkania. Bielszczanie w swoich szeregach mają także lidera klasyfikacji strzelców ligi. Michał Marek, bo o nim mowa, ma na swoim koncie już 27 bramek.

W zgoła odmiennych nastrojach do meczu 21. kolejki Futsal Ekstraklasy przystąpią zawodnicy Red Devils, którzy po udanym początku rundy w ostatnim czasie zdecydowanie obniżyli swoją skuteczność, przegrywając trzy ostatnie mecze, w tym z zajmującą ostatnie miejsce w tabeli Pogonią ’04 Szczecin. Optymizmu nie dodaje także forma rywala podopiecznych Jakuba Mączkowskiego. Rekord Bielsko-Biała od początku sezonu przed własną publicznością nie stracił punktów w ani jednym meczu, zaliczając aż dziewięć zwycięstw.

Zarówno pod względem potencjału kadrowego, jak i formy prezentowanej w ostatnim czasie lepszą drużyną i niemal pewnym faworytem tego starcia będzie drużyna z Bielska-Białej. Biorąc jednak pod uwagę nieprzewidywalność sportu, wierzymy w to, że to „Czerwonym Diabłom” uda się sprawić niespodziankę w postaci zdobyczy punktowej lub przynajmniej zaprezentować się z dobrej strony na tle drużyny Mistrzów Polski.

Fot. Wojciech Piepiorka – Weekend FM.

Komentarze

komentarzy