Po pierwszy tryumf!

Już dzisiaj (15. stycznia) Red Devils w meczu 13. kolejki Futsal Ekstraklasy podejmą we własnej hali chorzowski Clearex. Będzie to pierwszy ligowy mecz w Chojnicach w 2017 roku. Pierwszy gwizdek o 18:00, zapraszamy! 

W minionej kolejce w Katowicach udało się nam przełamać długą passę porażek w meczach ekstraklasy. Już dzisiaj Czerwone Diabły staną przed szansą na przerwanie jeszcze dłuższej serii meczów bez zwycięstwa. W ubiegłym tygodniu chojniczanie udowodnili, że zmiany kadrowe poczynione w okresie przed rozpoczęciem drugiej rundy były trafione. Red Devils zaprezentowali się z lepszej strony niż przez większość pierwszej części sezonu, a w zdobyciu ligowego punktu duży udział mieli pozyskani niedawno zawodnicy – bramkę zdobył Dariusz Rychłowski, dwie asysty zaliczył z kolei Sebastian Wojciechowski. Niestety w niedzielnym spotkaniu nie wystąpi inny nowy nabytek Czerwonych Diabłów – Michal Mareš, którego nie zobaczymy na parkiecie z powodu problemów przy pozyskaniu certyfikatu tego gracza. Po dłuższej przerwie do zespołu wróci natomiast Mateusz Frymark, który ostatni występ w barwach Red Devils zanotował w ćwierćfinale ubiegłorocznej edycji Pucharu Polski. Nadal z powodu kontuzji pauzuje Łukasz Sobański.

Kadra na mecz z Clearexem Chorzów: 

Bramkarze: 1. Artur Czarnowski, 12. Michał Werner, 20. Michał Kartuszyński.

Rozgrywający: 5. Dariusz Rychłowski, 6. Przemysław Laskowski, 10. Piotr Wardowski, 11. Mateusz Frymark, 15. Vitaly Kolesnik, 17. Mariusz Sawicki, 21. Marek Steinborn, 23. Dominik Laskowski, 25. Sebastian Wojciechowski, 26. Patryk Drewek, 77. Mariusz Kaźmierczak.

Clearex Chorzów to najbardziej utytułowana drużyna w polskim futsalu. Chorzowianie mają na swoim koncie aż pięć tytułów Mistrza Polski, a także Puchar i Superpuchar Polski, jednak ostatnie takie sukcesy odnosili aż prawie dziesięć lat temu. W tym momencie zawodnicy tego klubu plasują się na dziewiątym miejscu w tabeli z czternastoma punktami na koncie. Rok 2017 rozpoczęli od sporego falstartu. Przed tygodniem ulegli na własnym parkiecie drużynie Red Dragons Pniewy aż 0:4. W meczu tym zadebiutował w Cleareksie były już zawodnik Red Devils – Vadym Ivanov, który pierwszy raz będzie miał okazję zagrać w Chojnicach przeciwko naszej drużynie. Na korzyść Czerwonych Diabłów w tym meczu przemawia fakt, że chorzowianie w bieżącym sezonie niezbyt dobrze radzą sobie w spotkaniach wyjazdowych, w których udało im się odnieść zaledwie jedno zwycięstwo. Na poziomie ekstraklasy z chorzowianami mierzyliśmy się w sumie czternaście razy. Pięć z tych spotkań udało nam się wygrać, padły trzy remisy i sześciokrotnie z parkietu schodziliśmy pokonani. Ostatni raz Red Devils zagrali z Cleareksem w półfinale poprzedniej edycji Pucharu Polski, w którym chorzowianie ponieśli porażkę po serii rzutów karnych.

Zapraszamy do hali Centrum Park Chojnice! Dla osób, którym nie uda się osobiście zjawić w hali relację tekstową poprowadzi strona Lajfy.com.

Historia spotkań z Clearexem Chorzów:
2008/2009:
Clearex Chorzów 6:0 Red Devils Chojnice
Red Devils Chojnice 7:3 Clearex Chorzów
(Broner x2, Sundeev, Sobański x2, Kaźmierczak x2)
2010/2011:
Red Devils Chojnice 4:5 Clearex Chorzów
(Jasiński x2, Chrzonowski, Kaźmierczak)
Clearex Chorzów 1:5 Red Devils Chojnice
(Chrzonowski x2, Burglin, Widzicki, Zahorodnyj)
2011/2012:
Clearex Chorzów 4:5 Red Devils Chojnice
(Chrzonowski x2, Mączkowski, Ivanov, Kolesnik)
Red Devils Chojnice 1:1 Clearex Chorzów
(Sobański)
2012/2013:
Clearex Chorzów 10:0 Red Devils Chojnice
Red Devils Chojnice 2:3 Clearex Chorzów
(Sobański, Ł.Pieczyński)
2013/2014:
Red Devils Chojnice 0:1 Clearex Chorzów
Clearex Chorzów 2:6 Red Devils Chojnice
(Sobański x3, M.Wojciechowski, Mączkowski, Kolesnik)
2014/2015:
Red Devils Chojnice 6:1 Clearex Chorzów
(Kharchenko x2, Mączkowski, Sobański x2, Ivanov)
Clearex Chorzów 4:4 Red Devils Chojnice
(Kriezel x2, Kharchenko, Kaźmierczak)
2015/2016:
Clearex Chorzów 6:1 Red Devils Chojnice
(S.Wojciechowski)
Red Devils Chojnice 3:3 Clearex Chorzów
(Kolesnik x2, Marco Aurélio)

 

Komentarze

komentarzy