Po pierwsze zwycięstwo z Chrobrym Głogów!

Już dzisiaj o godzinie 18:00 rozpocznie się ostatni mecz Red Devils w fazie zasadniczej Futsal Ekstraklasy. Czerwone Diabły w Głogowie zagrają z miejscowym KGHM Euromasterem Chrobry. 

Dla naszej drużyny jest to mecz o dodatkowe trzy punkty oraz o podbudowanie pewności siebie przed meczami o trzecie miejsce, w których udział zapewniliśmy sobie już tydzień temu.  Głogowianom trzy punkty w meczu z Red Devils przydadzą się zdecydowanie bardziej, gdyż mają oni tyle samo oczek co będący na miejscu barażowym Clearex Chorzów, a przy odpowiednim układzie wyników mają jeszcze szanse na awans na siódmą lokatę w tabeli.

KGHM Euromaster Chrobry Głogów to drużyna, która obecnie rozgrywa swój trzeci sezon na szczeblu Futsal Ekstraklasy i dotychczas nie zanotowała wartych uwagi sukcesów.  Wyróżniającymi się zawodnikami w drużynie prowadzonej przez Tomasza Trznadla są byli zawodnicy Red Devils – bracia Dariusz i Łukasz Pieczyńscy. W ostatnich pięciu meczach głogowska drużyna poniosła aż cztery porażki, wygrywając tylko raz – 1:0 z Clearexem Chorzów.  Ostatnie kolejki dla naszej drużyny były zdecydowanie lepsze, bowiem cztery poprzednie spotkania Red Devils kończyły się zwycięstwami chojniczan, a dwa kolejne remisami. Mimo różnic w ligowej tabeli oraz odmiennych serii obydwu drużyn to Chrobry jest stawiany przez bukmacherów w roli faworyta, a jeden z nich za każdą złotówkę postawioną na Red Devils płaci aż 3,50. Mamy jednak nadzieję, że Czerwone Diabły udowodnią, że nie przez przypadek znajdują się w pierwszej czwórce tego sezonu.

W kadrze Red Devils na najbliższy mecz zabraknie Marco Aurelio, Michała Kartuszyńskiego oraz pauzujących za żółte kartki: Oleksandra Bondara, Michala Holy’ego i Sebastiana Wojciechowskiego, do Głogowa pojadą: 1. Artur Czarnowski, 3. Łukasz Sobański, 6. Przemysław Laskowski, 9. Vadym Ivanov, 14. Patryk Laskowski, 15. Vitaly Kolesnik, 18. Piotr Wardowski, 23. Tomasz Kriezel, 27. Patryk Kubiszewski, 57. Mario Modrusan.

Z głogowianami do tej pory rozegraliśmy pięć spotkań w ekstraklasie, z których aż cztery kończyły się remisami, a jedno naszą porażką. Bilans bramkowy tych meczów to 12:15. W pierwszej rundzie tego sezonu po przeciętnym spotkaniu zremisowaliśmy z nimi 1:1.

Historia meczów z Euromasterem Chrobry Głogów:
2013/2014
Euromaster Chrobry Głogów 5:2 Red Devils Chojnice
(Jedliński, Gołuński)
Red Devils Chojnice 4:4 Euromaster Chrobry Głogów
(Kharchenko, Jączkowski, Ivanov, Kaźmierczak)
 
2014/2015
Red Devils Chojnice 4:4 Euromaster Chrobry Głogów
(Kaźmierczak, Kharchenko x2, Mączkowski)
Euromaster Chrobry Głogów 1:1 Red Devils Chojnice
(Mączkowski)
 
2015/2016
Red Devils Chojnice 1:1 Euromaster Chrobry Głogów
(Wojciechowski)

Komentarze

komentarzy