Po pierwsze zwycięstwo w tym sezonie!

Już w niedzielę (9. października) o 18:00 Red Devils rozegrają swój mecz w trzeciej kolejce Futsal Ekstraklasy. Naszym kolejnym rywalem będą brązowi medaliści minionego sezonu ekstraklasy i aktualni liderzy tabeli – zawodnicy Rekordu Bielsko-Biała. Serdecznie zapraszamy do hali Centrum Park Chojnice! 

Drużyna z Podbeskidzia w dobrym stylu rozpoczęła obecny sezon Futsal Ekstraklasy. Bielszczanie mają po dwóch kolejkach na swoim koncie komplet punktów, wywalczony w meczach przeciwko drużynom FC Toruń i Red Dragons Pniewy. Warto dodać, że w tych dwóch spotkaniach już trzy razy na listę strzelców wpisał się były zawodnik Red Devils – Oleksandr Bondar, który ekipę naszych rywali zasilił przed rozpoczęciem rozgrywek.

Nasza drużyna do niedzielnego meczu przystępuje w zdecydowanie innych nastrojach niż Rekordziści. W dwóch pierwszych meczach sezonu Czerwonym Diabłom udało się zdobyć zaledwie jeden punkt w zremisowanym 2:2 spotkaniu z AZS-em UŚ Katowice. W ubiegłą sobotę w Chorzowie ponieśliśmy porażkę 2:4 z Clearexem. Do siatki chorzowian trafiali bracia Przemysław i Dominik Laskowscy. Na pochwałę zasługuje przede wszystkim ten drugi. Dla osiemnastolatka był to bowiem debiut w naszej drużynie i od razu udało mu się także wpisać na listę strzelców. Mamy nadzieję, że młody zawodnik Red Devils pójdzie za ciosem i będzie wykazywał się skutecznością także w następnych meczach.

Rekord Bielsko-Biała to ostatnia drużyna, z którą udało nam się wygrać w meczu ekstraklasy. W przedostatnim meczu barażowym o brązowe medale poprzedniego sezonu Mistrzostw Polski pokonaliśmy bielszczan na wyjeździe 2:1. W rozgrywkach 2015/2016 z Rekordzistami mierzyliśmy się aż sześć razy. Dwa razy udało nam się wygrać, padł jeden remis i trzy razy przegraliśmy. Najważniejsze z tych spotkań padło jednak łupem Red Devils. Jak doskonale pamiętamy, na początku maja to po pokonaniu Rekordu w meczu finałowym sięgnęliśmy po Puchar Polski. W sumie w najwyższej klasie rozgrywkowej z klubem z Podbeskidzia Czerwone Diabły mierzyły się piętnaście razy. Bilans tych spotkań jest dla nas wybitnie niekorzystny. Aż dwanaście z tych spotkań wygrali nasi najbliżsi rywale, tylko dwa razy szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechylali zawodnicy Red Devils, padł zaledwie jeden remis.

W niedzielnym meczu zdecydowanym faworytem wydają się być goście. Pamiętajmy jednak, że w sporcie wszystko jest możliwe i nie należy odbierać szans drużynie Red Devils. Z całą pewnością nie zabraknie emocji, więc zachęcamy do pojawienia się w niedzielny wieczór w hali Centrum Park Chojnice! Osoby, które nie będą mogły pojawić się na meczu, będą mogły śledzić przebieg spotkania na Lajfy.com.

Historia meczów ekstraklasy Red Devils vs. Rekord: 

2010/2011:
Red Devils Chojnice 2:6 Rekord Bielsko-Biała
(Chrzonowski, Broner)
Rekord Bielsko-Biała 5:1 Red Devils Chojnice
(Kaźmierczak)
2011/2012:
Red Devils Chojnice 1:2 Rekord Bielsko-Biała
(Sobański)
Rekord Bielsko-Biała 8:2 Red Devils Chojnice
(Kaźmierczak x2)
2012/2013:
Rekord Bielsko-Biała 2:3 Red Devils Chojnice
(Ł.Pieczyński, Ivanov, Kolesnik)
Red Devils Chojnice 1:2 Rekord Bielsko-Biała
(D.Pieczyński)
2013/2014:
Rekord Bielsko-Biała 9:1 Red Devils Chojnice
(Solecki)
Red Devils Chojnice 0:1 Rekord Bielsko-Biała
2014/2015:
Red Devils Chojnice 2:4 Rekord Bielsko-Biała
(Kharchenko, Ivanov)
Rekord Bielsko-Biała 4:3 Red Devils Chojnice
(Sobański, Kolesnik x2)
2015/2016:
Rekord Bielsko-Biała 2:0 Red Devils Chojnice
Red Devils Chojnice 6:6 Rekord Bielsko-Biała
(Holy, Patryk Laskowski, Bondar x3, Ivanov,)
Red Devils Chojnice 1:5 Rekord Bielsko-Biała
(S.Wojciechowski)
Rekord Bielsko-Biała 1:2 Red Devils Chojnice
(Bondar x2)
Rekord Bielsko-Biała 3:2 Red Devils Chojnice
(Kolesnik, Holy)

Komentarze

komentarzy