Po awans do Lubawy!

Już w sobotę (7. kwietnia) w meczu 20. kolejki 1. ligi zawodnicy Red Devils zmierzą się na wyjeździe z Constraktem Lubawa. Zwycięstwo w tym spotkaniu zapewni naszym zawodnikom awans do Futsal Ekstraklasy. Pierwszy gwizdek sędziego zaplanowano na godzinę 18:00. 

Constract Lubawa powstał w 2012 roku, a od sezonu 2013/2014 nieprzerwanie występuje na poziomie 1 ligi. Największym sukcesem lubawian jest premiowane udziałem w barażach o awans do Futsal Ekstraklasy drugie miejsce w ligowej tabeli z poprzedniego sezonu. Nasi najbliżsi rywale w dwumeczu o miejsce na najwyższym poziomie rozgrywkowym ponieśli jednak porażkę z AZS-em UG Gdańsk.

W bieżących rozgrywkach Constract jest na najlepszej drodze do powtórzenia wyniku sprzed roku. Po 19. rozegranych meczach drużyna z województwa warmińsko-mazurskiego plasuje się na drugim miejscu w ligowej tabeli ze stratą czterech punktów do prowadzących „Czerwonych Diabłów”. Oznacza to, iż mecz w Lubawie może przesądzić o awansie do Futsal Ekstraklasy. W przypadku zwycięstwa Red Devils z Constraktem, tylko iluzoryczne szanse na zajęcie pierwszego miejsca na koniec sezonu mógłby zachować trzeci w tabeli Helios Białystok, który w tym momencie do „Czerwonych Diabłów” traci 6 punktów. Białostoczanie mają jednak zdecydowanie gorszy bilans bramkowy od Red Devils, a w bezpośrednim dwumeczu padł remis.

Biorąc pod uwagę ostatnie wyniki, zwycięstwo w sobotnim meczu dla podopiecznych Andrzeja Biangi będzie sporym wyzwaniem. „Czerwone Diabły” nie wygrały bowiem trzech ostatnich meczów, zapisując na swoje konto dwie porażki i remis. Spotkanie z Constraktem byłoby jednak idealnym momentem na przełamanie i zdobycie cennych trzech punktów, zapewniających na niemal 100% awans do Futsal Ekstraklasy.

Nawet w przypadku remisu lub porażki, wciąż to chojniczanie będą głównym faworytem do awansu. W najgorszym wypadku, na dwie kolejki przed końcem sezonu zawodnicy Red Devils zachowają jednopunktową przewagę nad wiceliderem i trzypunktową nad trzecim zespołem w tabeli. W dwóch ostatnich meczach „Czerwone Diabły” zmierzą się u siebie z siódmą drużyną sezonu – KS-em Futsal Leszno oraz na wyjeździe z pewną spadku najgorszą drużyną rozgrywek – Teamem Unisław. W przypadku porażki z Constraktem do pewnego awansu potrzebne będą dwie wygrane na zakończenie sezonu, a w przypadku remisu z zespołem z Lubawy do utrzymania pierwszego miejsca w tabeli wystarczą tylko dwa remisy lub jedno zwycięstwo.

Z Constraktem Lubawa drużyna Red Devils w oficjalnym spotkaniu mierzyła się dotąd tylko raz – w meczu 9. kolejki bieżącego sezonu. Wówczas po zaciętym pojedynku górą lepszy okazał się zespół z Chojnic, wygrywając 2:1. Obydwie bramki dla „Czerwonych Diabłów” zapisał na swoje konto Jakub Mączkowski.

Liczymy na powtórzenie wyniku z pierwszej rundy trwającego sezonu, który zapewni niemal pewny awans do Futsal Ekstraklasy już na dwie kolejki przed końcem rozgrywek.

Fot. Aleksander Knitter

Komentarze

komentarzy