Pierwszy turniej I ligi Beach Soccera 2016 (aktualizacja)

W pierwszym turnieju I ligi Beach Soccera 2016, który był rozgrywany w Sztutowie, zawodnicy Red Devils wywalczyli sześć punktów. W pierwszym spotkaniu przegrali 7:3 z Wodomexem Bojano, drugi mecz zakończył się zdecydowanym tryumfem 7:1 nad Bryzą Sztutowo, w ostatnim spotkaniu w pokonanym polu chojniczanie zostawili Omidę Hemako Sztutowo, która uległa naszemu zespołowi w stosunku 7:3. Sponsorem tytularnym Czerwonych Diabłów podczas rozgrywek I ligi Beach Soccera jest firma Urbaniak.

Tegoroczne rozgrywki na piasku Czerwone Diabły rozpoczęły od falstartu. Już do dwudziestej minuty meczu z Wodomexem Bojano nasza drużyna dała sobie wbić aż sześć goli. Wynik nie odzwierciedlał jednak przebiegu spotkania, gdyż ilość strzałów na bramkę ze strony obydwu zespołów była porównywalna, lecz gracze Wodomexu niemal ze stu procentową skutecznością wykorzystywali swoje szanse, a uderzenia Czerwonych Diabłów zatrzymywały się na obramowaniu bramki lub w rękach dobrze spisującego się golkipera rywali. Pierwszego gola dla naszego klubu w tegorocznych rozgrywkach w dwudziestej pierwszej minucie zdobył Tomasz Kriezel, lecz było już za późno na odrabianie strat. W końcowej fazie spotkania nasi zawodnicy popisywali się już lepszą skutecznością i dwa kolejne trafienia dołożył Sebastian Letniowski. Gracze z Bojana na bramki Red Devils odpowiedzieli tylko jednym trafieniem, całe spotkanie zakończyło się wynikiem 7:3 dla Wodomexu.

Wodomex Bojano 7:3 (3:0, 3:1, 1:2) Red Devils Urbaniak Chojnice

Bramki: Daniel Czuk 4′; Dawid Siemko 5′; Rafał Rzepecki 9′; Łukasz Dempc 15′; Łukasz Krel 16′; Kamil Janke 20′, 30′ – Tomasz Kriezel 21′, Sebastian Letniowski 27′, 32′.

Mecz z  Bryzą Sztutowo miał już zdecydowanie inny przebieg niż ten z Wodomexem i  od samego ułożył się dobrze dla Red Devils Chojnice, bowiem już w pierwszej minucie na prowadzenie naszą drużynę wyprowadził Tomasz Kriezel, a  zaledwie sześćdziesiąt cztery sekundy później było 2:0 po trafieniu Patryka Kubiszewskiego. W jedenastej minucie gola kontaktowego zdobyli zawodnicy miejscowej drużyny, lecz marzenia o zmianie wyniku błyskawicznie wybił im z głowy Kriezel, zdobywając trzecią bramkę dla naszej Red Devils. W drugiej i trzeciej tercji do siatki trafiali już tylko zawodnicy z Chojnic. Bramkarza Bryzy pokonali jeszcze Vadym Ivanov, Tomasz Broner, Marcin Synoradzki i drugi raz Patryk Kubiszewski.

Red Devils Urbaniak Chojnice 7:1 (3:1, 2:0, 1:0) Bryza Sztutowo

Bramki: Tomasz Kriezel 1′,11′; Patryk Kubiszewski 3′, 12′; Vadym Ivanov 17′; Tomasz Broner 18′, Marcin Synoradzki 35′ – Piotr Daniluk 11′.

Inicjatywę w ostatnim spotkaniu – z gospodarzami turnieju, Omidą Hemako Sztutowo od samego początku przejęli gracze Red Devils. W trzeciej minucie na prowadzenie wyprowadził nas Patryk Kubiszewski, a kolejne bramki w pierwszej tercji dołożyli Tomasz Kriezel i Tomasz Broner. W drugiej części meczu gospodarze zdołali pokonać bramkarza naszej drużyny, ale Czerwone Diabły to samo uczyniły aż trzykrotnie – do bramki rywali ponownie trafili Kubiszewski i Kriezel, a swoją pierwszą bramkę w tym pojedynku zdobył Sebastian Letniowski. Trzecią tercję zawodnicy ze Sztutowa rozpoczęli od mocnego uderzenia, aż dwukrotnie przełamując defensywę chojnickiej drużyny. Było to jednak wszystko na co było ich stać w tym meczu, a w trzydziestej szóstej minucie następną bramkę dla Czerwonych Diabłów zdobył Łukasz Sobański, ustalając wynik spotkania na 7:3.

Omida Hemako Sztutowo 3:7 (0:3, 1:3, 2:1) Red Devils Chojnice

Bramki: Dawid Kiełczński 21′, 27′; Marcin Ranoszek 26′ – Patryk Kubiszewski 3′, 24; Tomasz Kriezel 9′, 17′; Tomasz Broner 12′; Sebastian Letniowski 21′; Łukasz Sobański 26′.

W turnieju z powodu urlopów wakacyjnych nie bierze udziału część zawodników naszej drużyny. Dołączą oni do zespołu na przyszłotygodniowy Puchar Polski. W klasyfikacji końcowej turnieju Red Devils zajęli drugie miejce. Kolejny turniej I ligi odbędzie się już za dwa tygodnie (16-17. lipca) w Charzykowach. Aby awansować do Mistrzostw Polski musimy pokonać wszystkie drużyny, dlatego już teraz serdecznie zapraszamy do przybycia na stadion letni w pobliskich Charzykowach, aby dopingować Czerwone Diabły w rywalizacji o beachsoccerową ekstraklasę.