Pierwszy test zaliczony

W pierwszym przedsezonowym meczu towarzyskim drużyna Red Devils mierzyła się z trzecią drużyną ekstraklasy – FC Toruń.

Mecz trwał 3×25 minut bez zatrzymywania czasu. Przed pierwszym gwizdkiem zawodnicy obydwu zespołów minutą ciszy uczcili pamięć ofiar nawałnicy, która przeszła przez powiat chojnicki w nocy z piątku na sobotę.

W pierwszej tercji przy piłce zdecydowanie dłużej utrzymywali się futsaliści FC Toruń, co w siódmej minucie znalazło przełożenie na wynik i to goście jako pierwsi wyszli na prowadzenie. Mimo optycznej przewagi torunian, w tej części spotkania więcej dogodnych sytuacji stworzyli sobie gracze Red Devils, lecz aż do 22. minuty podopiecznym Andrzeja Biangi brakowało skuteczności. Wtedy to po dwójkowej akcji Jakub Mączkowski dograł do Sebastiana Wojciechowskiego, który bez problemu umieścił piłkę w bramce strzeżonej przez Nicolae Neagu.

Kolejna partia meczu stała pod znakiem nieco chaotycznej gry „Czerwonych Diabłów”, co przełożyło się na łatwo tracone bramki i głupie faule. W drugiej tercji zawodnicy FC Toruń trzykrotnie pokonywali Michała Wernera, w tym raz po przedłużonym rzucie karnym i przed ostatnią częścią spotkania goście prowadzili już 4:1.

Trzecia tercja była zdecydowanie najlepszą w wykonaniu zespołu z Chojnic, mimo że to torunianie strzelili w niej pierwszą bramkę. W 58. minucie gry impuls do odrabiania strat, strzelając drugiego gola dla Red Devils, dał Piotr Wardowski. Cztery minuty później szansy na zdobycie kolejnej bramki nie wykorzystał Mariusz Kaźmierczak, nie trafiając z przedłużonego rzutu karnego. Kilka minut później zdołał to jednak uczynić Patryk Kubiszewski. W 72. minucie Kaźmierczak zdobył kontaktowe trafienie dla „Czerwonych Diabłów”, a kilka sekund później do wyrównania doprowadził Jakub Mączkowski. Tuż przed końcem spotkania po dobrej akcji z lotnym bramkarzem nasza drużyna wyszła na prowadzenie po drugiej bramce Kaźmierczaka.

Tym samym zawodnicy Red Devils wygrali w pierwszym sparingu w trakcie przygotowań do rywalizacji w I lidze. W sobotnim meczu nie wystąpił kontuzjowany Patryk Laskowski, natomiast w kadrze znalazło się trzech zawodników z drużyny juniorów – Jakub Kowalski, Paweł Orłowski i Dawid Wera.

Red Devils Chojnice 6:5 (1:1, 0:3, 5:1) FC Toruń
Sebastian Wojciechowski 21’31”; Piotr Wardowski 57’40”; Patryk Kubiszewski 67’15” (pk); Mariusz Kaźmierczak 71’10”, 74’20”; Jakub Mączkowski 71’16”.

Red Devils: Czarnowski, Werner, Wera – Kolesnik, P. Laskowski, Wojciechowski, MączkowskiSobański, Kaźmierczak, Wardowski, KubiszewskiD. Laskowski, Kowalski, Orłowski.

W poniedziałek podopieczni trenera Biangi rozpoczną obóz przygotowawczy. Kolejny sparing „Czerwone Diabły” rozegrają w najbliższy piątek (18. sierpnia) o godzinie 18:00. Rywalem będzie beniaminek I ligi – GSF Gliwice.