Pierwszy remis w sezonie

W niedzielę (4. marca) w spotkaniu 16. kolejki 1. ligi zawodnicy Red Devils Chojnice zremisowali na wyjeździe z drużyną FC Kartuzy 4:4 (2:2).

Mecz dla „Czerwonych Diabłów” rozpoczął się znakomicie. W 5. minucie na prowadzenie chojniczanom dał najskuteczniejszy zawodnik 1. ligi w tym sezonie – Sebastian Wojciechowski. Chwilę później pierwszą bramkę w barwach Red Devils, podwyższając wynik na 2:0, na swoim koncie zapisał Yevhen Moroz. W 11. minucie gospodarze po strzale Adama Kordyla zdobyli bramkę kontaktową, a ich ambitna postawa na boisku przyczyniła się do wyrównania tuż przed przerwą po bramce Sylwestra Bielickiego.

Tuż po przerwie niespodziewanie na prowadzenie po drugim golu Kordyla wyszli kartuzianie. Wynik 3:2 utrzymywał się przez większość drugiej części meczu, lecz w 34. minucie „Czerwone Diabły” doprowadziły do wyrównania po skutecznym wykonaniu przedłużonego rzutu karnego przez Sebasitana Kartuszyńskiego. Chwilę później goście mogli się już cieszyć z prowadzenia po bramce Łukasza Sobańskiego. Niestety, ostatnie słowo w tym meczu należało do zespołu FC Kartuzy. W ostatniej minucie, ustalając wynik na 4:4, Michała Wernera pokonał Michał Kąkol.

FC Kartuzy 4:4 (2:2) Red Devils Chojnice
Bramki: Adam Kordyl 11′, 22′; Sylwester Bielicki 19′, Michał Kąkol 40′ – Sebastian Wojciechowski 5′, Yevhen Moroz 8′, Sebastian Kartuszyński 34′ (pk), Łukasz Sobański 35′.

Po remisie w Kartuzach sytuacja Red Devils w ligowej tabeli nie uległa większej zmianie. „Czerwone Diabły” wciąż zajmują pozycję lidera z bezpieczną przewagą dziewięciu punktów nad wiceliderem. Kolejny mecz podopieczni trenera Andrzeja Biangi rozegrają w najbliższą niedzielę (11. marca) o 18:00 w hali Centrum Park Chojnice z zespołem Mieszko Gniezno.