Ostatnia prosta!

W niedzielę o godzinie 18:00 Red Devils zagrają ostatni mecz w hali Centrum Park Chojnice w fazie zasadniczej sezonu 2015/2016 Futsal Ekstraklasy. Rywalem naszej drużyny będzie Nbit Gliwice. Przed i w trakcie spotkania będzie możliwość zarejestrowania się w bazie dawców szpiku w ramach akcji organizowanej przez Fundację DKMS.

Nasz najbliższy rywal to tegoroczny beniaminek Futsal Ekstraklasy, jednak w jego szeregach znajduje się wielu doświadczonych zawodników, którzy zagwarantowali drużynie z Gliwic miejsce w górnej połowie tabeli. Gliwiczanie na dwie kolejki przed końcem sezonu zasadniczego zajmują bowiem szóste miejsce z przewagą sześciu punktów nad siódmym GAF-em i ze stratą pięciu oczek do Red Devils, którzy zajmują czwartą lokatę w ligowej stawce. Niedzielne spotkanie może więc definitywnie przekreślić szanse naszych gości na awans do pierwszej czwórki. Najskuteczniejszym zawodnikiem Nbitu z jedenastoma bramkami na koncie jest Przemysław Dewucki, który wzmocnił beniaminka ekstraklasy przed rozpoczęciem bieżącego sezonu. W ostatnich kolejkach nasi niedzielni rywale prezentują bardzo chimeryczną formę. Z jednej strony pod koniec lutego pokonali oni w Zduńskiej Woli ekipę lidera ekstraklasy, a w ostatniej kolejce odnieśli tryumf w derbach Gliwic, z drugiej strony między te wygrane wplotły się porażki z Clearexem Chorzów i Pogonią Szczecin.

Nasza drużyna cały czas musi bronić czwartego miejsca, które daje prawo startu w barażach o brązowe medale. Nadal nad goniącą nas ekipą FC Toruń mamy tylko dwa punkty przewagi, więc tym bardziej nie możemy sobie pozwolić na porażkę w najbliższym meczu. Drużyna z Torunia będzie z kolei podejmowała na własnym parkiecie szczecińską Pogoń, a więc najbardziej prawdopodobnego rywala Red Devils w walce o miejsce na podium ekstraklasy. Korespondencyjny pojedynek na linii Chojnice – Toruń będzie się toczył także w rywalizacji o koronę Króla Strzelców, bowiem jedynym zawodnikiem, który może w tej klasyfikacji zagrozić Oleksandrowi Bondarowi jest właśnie zawodnik drużyny z grodu Kopernika – Marcin Mikołajewicz. Przypomnijmy, że występujący w barwach Czerwonych Diabłów Ukrainiec ma na swoim koncie dwadzieścia siedem trafień, z kolei Mikołajewicz traci do popularnego „Sani” pięć bramek.

Najbliższy mecz będzie dla zawodników Red Devils także okazją do zrehabilitowania się za jeden z największych blamaży w tym sezonie. W pierwszej rundzie polegliśmy bowiem w Gliwicach z Nbitem aż 5:2. Po dwie bramki dla gospodarzy zdobyli w tym meczu Michał Cygnarowski i Przemysław Dewucki, jedno trafienie dołożył jeszcze Łukasz Jagiełło. Dwa honorowe trafienia dla naszego zespołu w ostatniej minucie zdobyli Oleksandr Bondar i Sebastian Wojciechowski. Jak dotąd było to jedyne oficjalne spotkanie pomiędzy Czerwonymi Diabłami a gliwickim Nbitem.

Przy okazji niedzielnego meczu przypominamy także o dwóch innych wydarzeniach – o godzinie 10:00 w tym samym dniu rozpocznie się turniej o Puchar Burmistrza Chojnic w futsalu kobiet (szczegóły tutaj), a bezpośrednio przed meczem oraz w trakcie spotkania będzie można dokonać rejestracji w bazie dawców szpiku i być może tym samym uratować komuś życie.

Serdecznie zapraszamy do gorącego dopingu w meczu z Nbitem a także do wzięciu udziału w innych wydarzeniach, które będą miały miejsce w niedzielę w hali Centrum Park Chojnice!

Dołącz do wydarzenia na Facebook’u!

Komentarze

komentarzy