Ostatni mecz w roku

W sobotę (8. grudnia) o godzinie 16:00 w meczu 11. kolejki Futsal Ekstraklasy w Arenie Gliwice zawodnicy Red Devils zmierzą się z Piastem Gliwice. Transmisję na żywo z tego spotkania przeprowadzi telewizja internetowa TVCOM.

Gliwice to jedna z kolebek polskiego futsalu. Z miasta tego na najwyższym poziomie rozgrywkowym występowało aż siedem drużyn, co stanowi rekord spośród wszystkich miast w Polsce. Najbardziej utytułowanym klubem z tego grona jest PA Nova Gliwice, która aż pięć razy sięgała po mistrzostwo Polski. Warto wspomnieć, że łącznie kluby z Gliwic wywalczyły aż 11 medali krajowego czempionatu.

Piast stara się kontynuować chlubne futsalowe tradycje zespołów ze Śląska. Klub ten powstał w 2016 roku w wyniku fuzji GAF-u Jasna Gliwice oraz Nbitu Gliwice. Swój pierwszy sezon w Futsal Ekstraklasie gliwiczanie zakończyli na szóstym miejscu, rok później udało im się poprawić ten wynik, plasując się o jedną lokatę wyżej.

Początek bieżącego sezonu by dla „Piastunek” wybitnie nieudany. Nasi najbliżsi rywale na początku ligowej kampanii przegrali aż pięć meczów z rzędu. Wydaje się jednak, że to co najgorsze Gliwiczanie mają już za sobą, co przed sobotnim spotkaniem z całą pewnością nie stanowi dobrej informacji dla zawodników Red Devils. W trzech ostatnich pojedynkach Piast sięgnął po komplet punktów, pokonując po kolei 3:0 Pogoń Szczecin, 3:1 Clearex Chorzów oraz aż 5:0 AZS UŚ Katowice. Nasi najbliżsi rywale mają przed sobą także dwa zaległe mecze – z Rekordem Bielsko-Biała oraz MOKS-em Białystok.

Mecz w Gliwicach będzie ostatnią w tym roku kalendarzowym szansą na przełamanie podopiecznych Jakuba Mączkowskiego. „Czerwone Diabły” po raz ostatni po punkty sięgnęły w meczu z Orłem Jelcz-Laskowice, który miał miejsce już siedem tygodni temu. Po ostatniej porażce z bielskim Rekordem nasza drużyna została zepchnięta na 11. miejsce w tabeli, które na koniec sezonu oznaczałoby konieczność gry w barażach o utrzymanie w Futsal Ekstraklasie.

Z Piastem Gliwice nasz zespół do tej pory mierzył się dwukrotnie w sezonie 2016/2017. W pierwszej rundzie w Gliwicach lepsi okazali się ówcześni gospodarze, którzy pewnie pokonali „Czerwone Diabły” aż 8:2. Po przerwie zimowej chojniczanom udało się jednak skutecznie zrewanżować i przed własną publicznością zawodnicy Red Devils pokonali swoich rywali 7:2 po hat-tricku Mariusza Kaźmierczaka, dwóch golach Jakuba Mączkowskiego i trafieniach Sebastiana Wojciechowskiego oraz Mariusza Sawickiego.

Licząc na powtórkę z ostatniego meczu z Piastem, zachęcamy do trzymania kciuków za naszych zawodników oraz do śledzenia ich zmagań za pośrednictwem telewizji internetowej  TVCOM. 

Fot. Aleksander Knitter 

Komentarze

komentarzy