Ostatni mecz sezonu!

W sobotę (25 maja) zawodnicy Red Devils w ostatnim meczu sezonu 2018/2019 zagrają w Pniewach z miejscowym Red Dragons. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 15:00, transmisję z tego spotkania przeprowadzi internetowa telewizja TVCOM.

Red Dragons Pniewy to szósta drużyna minionego sezonu Futsal Ekstraklasy i półfinalista ostatniej edycji Pucharu Polski. Klub z wielkopolski rozgrywa obecnie swój piąty sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej. Największym sukcesem w historii Czerwonych Smoków jest czwarte miejsce w debiutanckim sezonie 2014/2015.

Bieżący sezon dla klubu z Wielkopolski okazał się nieco gorszy. Zawodnicy Red Dragons nie zdołali zająć miejsca uprawniającego do gry w grupie mistrzowskiej. Spośród zespołów z dolnej połowy tabeli to jednak właśnie pniewianie jako pierwsi zapewnili sobie utrzymanie w lidze. Do rywalizacji w dodatkowej fazie rozgrywek przystępowali oni z najwyższej pozycji spośród drużyn w grupie B i w kolejnych meczach udowadniali oni rywalom, że gra w grupie spadkowej nie jest szczytem ich możliwości. Nasi najbliżsi rywale wygrali trzy z czterech meczów tej fazy sezonu, raz dzieląc się punktami z rywalem. Sprawiło to, że w ligowej tabeli zajmują oni obecnie siódme miejsce z bezpieczną przewagą nad drużyną Red Devils, która plasuje się tuż za Red Dragons. Nasi zawodnicy na kolejkę przed końcem sezonu nie są jednak jeszcze pewni swojego miejsca na koniec rozgrywek. Na ten moment podopieczni Jakuba Mączkowskiego okupują ósmą pozycję z przewagą dwóch punktów nad dziewiątym AZS-em UŚ Katowice. W przypadku zwycięstwa katowiczan w ostatniej kolejce do utrzymania zajmowanej lokaty chojniczanom będzie potrzebny co najmniej jeden punkt w sobotnim meczu z Red Dragons.

Które miejsce zawodnicy Red Devils zajmą na koniec sezonu 2018/2019? Przekonamy się o tym już w sobotę, trzymajcie za nas kciuki! Zapraszamy również do śledzenia poczynań Czerwonych Diabłów za pośrednictwem TVCOM.

Fot. Aleksander Knitter 

Komentarze

komentarzy