Operacja „powrót do ekstraklasy” rozpoczęta

Po miesięcznej przerwie wakacyjnej podopieczni trenera Andrzeja Biangi wznowili treningi w hali i rozpoczęli przygotowania do nadchodzącego sezonu I ligi. 

Okres przygotowawczy dla zawodników Red Devils rozpoczął się 1. sierpnia. Pierwszy tydzień przygotowań do rywalizacji w I lidze przebiegł pod znakiem treningów motorycznych i testów wydolnościowych, które zdaniem trenera Andrzeja Biangi wypadły bardzo dobrze. Wraz ze zbliżającą się inauguracją rozgrywek w treningach naszych futsalistów będzie się pojawiało coraz więcej elementów taktycznych. Pierwsza część przygotowań zakończona zostanie meczem kontrolnym z FC Toruń, który rozegramy w najbliższą sobotę (12. sierpnia) o godzinie 13:00 w hali Centrum Park Chojnice.

W dniach 14-19. sierpnia „Czerwone Diabły” odbędą obóz przygotowawczy na własnych obiektach. Nasi zawodnicy do dyspozycji będą mieli halę, siłownię, basen oraz stadion. Obóz zostanie zakończony dwoma meczami towarzyskimi. Pierwszy z nich – z GSF-em Gliwice zostanie rozegrany w piątek, 18. sierpnia o 18:00 w Chojnicach, a dzień później o godzinie 12:00 zawodnicy Red Devils w Pniewach zmierzą się z Red Dragons.

Na 26. sierpnia zaplanowany jest kolejny sparing lub gra wewnętrzna, a 30. sierpnia rywalem podopiecznych trenera Biangi w kolejnym meczu kontrolnym będzie Team Unisław.

Nie znamy jeszcze terminarza I ligi, a więc ostatnia faza przygotowań nie jest jeszcze dopięta na ostatni guzik i zależeć będzie od terminu inauguracji sezonu. Wiemy już, że we wrześniu „Czerwone Diabły” wezmą udział w dwudniowym turnieju w Gdańsku oraz zmierzą się z futsalową drużyną piłkarzy z niższych lig. W planach jest także sparing na tydzień przed meczem pierwszej kolejki zaplecza ekstraklasy.

Terminarz meczów towarzyskich przed sezonem 2017/2018: 

  • 12.08, 13:00: Red Devils Chojnice vs. FC Toruń
  • 18.08, 18:00: Red Devils Chojnice vs. GSF Gliwice
  • 19.08, 12:00: Red Dragons Pniewy vs. Red Devils Chojnice
  • 26.08: rywal do ustalenia/gra wewnętrzna
  • 30.08, 18:00: Red Devils Chojnice vs. Team Unisław

Komentarze

komentarzy