Oleksandr Bondar Królem Strzelców Futsal Ekstraklasy

Zawodnik Red Devils Chojnice Oleksandr Bondar z dorobkiem 31. bramek zdobył koronę Króla Strzelców Futsal Ekstraklasy w sezonie 2015/2016. Jest to pierwszy taki tytuł zawodnika naszej drużyny w historii klubu.

Ukrainiec już jakiś czas temu wypracował sobie bezpieczną przewagę w klasyfikacji strzelców ekstraklasy, jednak dopiero dzisiaj możemy oficjalnie potwierdzić tę informację. Bondar w tym sezonie wystąpił w dwudziestu czterech spotkaniach, w których zdobył aż trzydzieści jeden bramek, co daje średnią 1,3 bramki na mecz. Najwięcej bramek, bo aż pięć zawodnikowi Red Devils udało się strzelić w meczu z GAF-em Gliwice. W sumie strzelał on gole dziewięciu drużynom. W klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców polskiej ligi wyprzedził on zawodnika FC Toruń – Marcina Mikołajewicza (26. bramek), a nad trzecim w tym rankingu zawodnikiem Gatty Zduńska Wola – Danielem Krawczykem wypracował sobie aż dziesięciobramkową przewagę.

Warto wspomnieć, że dla Oleksandra Bondara jest to drugi sezon w polskiej ekstraklasie i zarazem drugi tytuł Króla Strzelców. W minionym sezonie udało mu się zdobyć ten tytuł w barwach Wisły Kraków. Mimo, że Bondar jest zawodnikiem Red Devils dopiero pierwszy sezon, w wewnętrznej klasyfikacji strzelców Red Devils w ekstraklasie wskoczył na szóste miejsce, wyprzedzając o trzy trafienia Artura Chrzonowskiego. Zawodnikowi zza wschodniej granicy udało się także pobić rekord klubu w ilości bramek strzelonych w jednym sezonie, który od sezonu 2012/2013 należał do Łukasza Sobańskiego (19. bramek).

Komentarze

komentarzy