Nie zwalniamy tempa!

Już jutro (6. lutego) o godzinie 20:00 rozpocznie się kolejny mecz Red Devils w Futsal Ekstraklasie. W wyjazdowym spotkaniu powalczymy o trzy punkty z drużyną AZS UŚ Katowice.

Nasi najbliżsi rywale w tym sezonie nie prezentują najwyższej formy, po trzynastu rozegranych spotkaniach zajmują oni przedostatnie miejsce w ligowej tabeli z jedenastoma punktami na koncie. Z kolei nasza drużyna plasuje się na piątym miejscu z przewagą dziewięciu punktów nad katowiczanami. W przypadku zwycięstwa możemy być jednak pewni awansu do pierwszej czwórki, ponieważ wyprzedzający nas o jeden punkt gracze Nbitu Gliwice już wcześniej rozegrali mecz bieżącej kolejki. W najbliższym spotkaniu z pewnością to Czerwone Diabły będą faworytami, ale musimy pamiętać o tym, że na wyjazdach w sześciu meczach zdobyliśmy zaledwie pięć punktów. Mamy jednak nadzieję, że pod wodzą nowego trenera w meczach wyjazdowych będziemy się prezentowali równie dobrze jak u siebie.

Podobnie jak Red Devils katowiczanie w ostatnią środę rozgrywali mecz w ramach 1/8 finału Pucharu Polski, lecz z parkietu schodzili oni w zupełnie innych nastrojach niż nasi zawodnicy, ponieważ przegrali po dogrywce z pierwszoligowym Solnym Miastem Wieliczka 4:6. W ostatnim meczu ekstraklasy zawodnicy AZS-u podobnie jak my zdobyli jeden punkt do ligowej tabeli, zremisowali 4:4 z Red Dragons Pniewy, ale na zwycięstwo czekają aż od 24 października ubiegłego roku, kiedy na własnym parkiecie pokonali FC Toruń.

Nasi rywale w ekstraklasie rozgrywają swój czwarty sezon, ich największym sukcesem jak dotąd jest ósme miejsce, które zajęli w minionym roku. Z AZS-em UŚ Katowice mierzyliśmy się w sumie siedem razy i bilans tych pojedynków jest dla nas bardzo korzystny, bo aż pięć razy udało nam się wygrać, padł jeden remis i tylko raz musieliśmy uznać wyższość rywali. Na początku tego sezonu pokonaliśmy ich u siebie aż 5:0, oby i w jutrzejszym meczu było podobnie. W meczu z AZS-em w naszej drużynie zabraknie Michala Holý’ego, który dzisiaj z reprezentacją Czech o 21:00 rozegra pierwszy mecz na Euro 2016.

Historia spotkań z AZS-em UŚ Katowice:
2012/2013:
AZS UŚ Katowice 1:4 Red Devils Chojnice
(Kaźmierczak, Kolesnik, Sobański, Ł. Pieczyński)
Red Devils Chojnice 5:2 AZS UŚ Katowice
(Ivanov, Kolesnik, Solecki, Kriezel x2)
2013/2014:
AZS UŚ Katowice 2:2 Red Devils Chojnice
(Kolesnik x2)
Red Devils Chojnice 5:2 AZS UŚ Katowice
(Kaźmierczak 24, Kolesnik, M. Wojciechowski, Solecki x2)
2014/2015:
Red Devils Chojnice 9:3 AZS UŚ Katowice
(Ivanov x5, Kaźmierczak x2, Patryk Laskowski, Sundeev)
AZS UŚ Katowice 5:2 Red Devils Chojnice
(Ivanov, Kubiszewski)
2015/2016:
Red Devils Chojnice 5:0 AZS UŚ Katowice
(Sobański, Ivanov, Bondar x2, Marco Aurelio)

 

Komentarze

komentarzy