Nbit Gliwice – Red Devils Chojnice

Mecze wyjazdowe pozostają zmorą Red Devils. W spotkaniach rozgrywanych na halach przeciwników „Czerwone Diabły” są nieskuteczne i grają bez przekonania. Formy wyjazdowej chojnickiej drużyny nie można już niczym tłumaczyć.

4 punkty z 15 możliwych udało się zdobyć drużynie Red Devils w meczach wyjazdowych rundy jesiennej Futsal Ekstraklasy 2015/16. Jest to wynik tragiczny, nie można tego ukrywać. Boli on jeszcze bardziej, jeśli spojrzy się na to, że właściwie w każdym z tych spotkań, „Czerwone Diabły” miały swoje okazje, a chwile później wyglądały na bezradne i zagubione.

Nie inaczej było w sobotę w Gliwicach. Przez 90% czasu pierwszej części spotkania Red Devils dyktowali warunki meczu. Nbit na parkiecie wydawał się nie istnieć. Sytuacje były jednak notorycznie niewykorzystywane. Oczywiście wynik bezbramkowy gospodarze zachowali głównie dzięki świetnej postawie swojego bramkarza – Łukasza Groszaka, ale w końcu dla naszej drużyny nie powinno być muru, którego nie da się przebić.

W poczynaniach Red Devils z każdą minutą widać było narastającą nerwowość i frustrację spowodowaną nieskutecznością. Po jednym z kontrataków drużyny gospodarzy prowadzenie Nbitowi dał Michał Cygnarowski. Miało to miejsce na niecałą minutę przed syreną kończącą pierwszą część spotkania…

Druga połowa to już istny koncert bezsilności „Czerwonych Diabłów”. Drużyna Red Devils stwarzała pozory zagrożenia podbramkowego, a Nbit strzelał. 5-0, kiedy taki wynik widniał na tablicy nie było już żadnych złudzeń. Dwie bramki zdobyte przez Wojciechowskiego i Bondara w przeciągu 10 sekund nie zdołały poprawić fatalnego wrażenia jakie pozostawili po sobie zawodnicy chojnickiej drużyny.

Pozostaje nam tylko czekać na ostatnie spotkanie tej rundy z Chrobrym Głogów u siebie, a później liczyć, że przez przerwę między rundami „Czerwone Diabły” zrobią wszystko aby na spotkania wyjazdowe wiosną jeździć z właściwym nastawieniem.

Spotkanie z KGHM Euromasterem Chrobrym Głogów w piątek o godzinie 18:00. Udowodnijmy, że nadal wspieramy i wierzymy w Red Devils! Pożegnajmy tę rundę we właściwy sposób.

Relacje:

Fotogaleria:

Skrót meczu:

Konferencja pomeczowa

Pomimo słabej postawy naszego zespołu, zachęcamy Was do oddawania głosów na najlepszego zawodnika Red Devils w meczu przeciwko Nbitowi: