Najlepsi za mocni dla Red Devils

Wczoraj (10. lipca) zakończyły się rozgrywki o Puchar Polski w Beach Soccerze, które odbywały się w Gdańsku. Zawodnicy Red Devils odpadli w ćwierćfinale po porażce, z jak się później okazało, zdobywcami tego trofeum – KP Łódź. Dzień wcześniej, mając już zapewniony awans do fazy pucharowej, Czerwone Diabły przegrały w ostatnim meczu fazy grupowej z późniejszymi finalistami – Grembachem Łódź.

Przypomnijmy, że w piątek w pierwszym meczu grupowym Red Devils Urbaniak Eltom Chojnice pokonali TS Team Słupsk oraz otrzymali walkower na swoją korzyść za mecz z Poker Team Lublin (szczegóły), co zapewniło naszym zawodnikom komfortową sytuację przed ostatnim spotkaniem tej fazy z aktualnymi Mistrzami Polski – Grembachem Łódź, bowiem byliśmy już pewni awansu do ćwierćfinału. Łodzianie w meczu z Czerwonymi Diabłami udowodnili, że ich sukcesy w minionych latach nie wzięły się z niczego, bowiem od wyjścia na prowadzenie naszych rywali w piątej minucie, nie zdołaliśmy nawet choćby na moment wyrównać wyniku spotkania. W pierwszej tercji dołożyli oni jeszcze jedno trafienie, a nasza drużyna schodziła na krótką przerwę z zerowym dorobkiem bramkowym. Kolejne części meczu były w naszym wykonaniu lepsze, lecz obie kończyły się jednobramkowymi zwycięstwami Grembachu. W drugiej tercji Red Devils przegrali 1:2 i przed ostatnimi dwunastoma minutami zawodnicy z Chojnic tracili do rywali trzy bramki. W trzydziestej pierwszej minucie po dwóch golach Piotra Wardowskiego i jednym Tomasza Kriezela, na które łodzianie odpowiedzieli tylko jednym trafieniem, traciliśmy do nich już tylko jedną bramkę, lecz w końcówce nie udało się odrobić strat, a Mistrzowie Polski dołożyli jeszcze trzy trafienia i mecz zakończył się ich zwycięstwem w stosunku 8:4.

W niedzielę rozegraliśmy mecz ćwierćfinałowy krajowego Pucharu przeciwko drużynie KP Łódź, która przed obecnymi rozgrywkami dokonała znaczących wzmocnień i tak już silnego składu. Rywale Red Devils na prowadzenie wyszli w czwartej minucie, a wynik podwyższyli w ósmej. Na drugie trafienie szybko odpowiedział Tomasz Krizel i mogliśmy mieć nadzieję, że to spotkanie będzie miało bardziej wyrównany przebieg, lecz przed końcem pierwszej części meczu trzecią bramkę strzelili zawodnicy KP Łódź. Kolejna tercja była już popisem siły zawodników z Łodzi. Hat-tricki skompletowali w niej znany z występów w Gattcie Zduńska Wola Daniel Krawczyk oraz legenda polskiego Beach Soccera – Bogusław Saganowski. Na aż sześć goli KP, Red Devils odpowiedzieli tylko jednym – Tomasza Kriezela w dziewiętnastej minucie. Ostatnia część  meczu była bardziej wyrównana i obie drużyny nie strzeliły ani jednej bramki z gry. Jedyne trafienie w trzeciej tercji z rzutu karnego zdobył Tomasz Broner i ostatecznie przegraliśmy 3:9, odpadając z rozgrywek o Puchar Polski.

Obie łódzkie drużyny spotkały się w finale Pucharu Polski. W nim aż 6:1 KP Łódź pokonał Grembacha i po raz trzeci zawodnicy tego klubu cieszyli się ze zdobycia krajowego trofeum.

Już w najbliższy weekend w Charzykowach zawodnicy Red Devils rozegrają drugi turniej I ligi Beach Soccera o awans do Mistrzostw Polski. O szczegółach poinformujemy wkrótce, ale już teraz zachęcamy do zarezerwowania sobie czasu na kibicowanie Czerwonym Diabłom.