Michal Holý rusza na podbój Europy! (aktualizacja)

Wczoraj (2 lutego) w Belgradzie rozpoczęło się UEFA Futsal Euro 2016. Reprezentacja Czech, do której został powołany zawodnik Red Devils – Michal Holý, do rywalizacji przystąpi w najbliższy piątek (5 lutego), kiedy to w pierwszym meczu fazy grupowej zagra z kadrą Azerbejdżanu.

Michal Holý będzie pierwszym zawodnikiem Red Devils, który podczas gry w naszym klubie zagra w turnieju finałowym Mistrzostw Europy. Występ na tej imprezie przed przyjściem do naszego zespołu miał Krzysztof Jasiński, który zagrał na jedynych dla reprezentacji Polski Mistrzostwach Europy, w 2001 roku w Moskwie. Grę w finałach mistrzostw swojego kontynentu ma na swoim koncie także Mihail Sundeev, który z reprezentacją Kirgistanu kilkukrotnie brał udział w Mistrzostwach Azji i jak dotąd jest on jedynym Czerwonym Diabłem, który zagrał w tego typu turnieju podczas występów w naszej drużynie. Występami na Mistrzostwach Europy i na Mistrzostwach Świata może się także pochwalić trener Red Devils – Oleg Zozulya, który w 1996 roku z reprezentacją Ukrainy wywalczył piąte miejsce na świecie i czwarte w Europie. Mamy nadzieję, że kolejne międzynarodowe karty w historii naszego klubu już niedługo zapiszą Tomasz Kriezel i Sebastian Wojciechowski, przed którymi są baraże o występ na Mistrzostwach Świata w Kolumbii.

Na Euro 2016 reprezentacja naszych południowych sąsiadów zagra w grupie D z Azerbejdżanem i Włochami. Do ćwierćfinału awansują dwie najlepsze drużyny z każdej grupy. Poza Michalem Holým z polskiej ligi na tych mistrzostwach zagra inny Czech, którego w minioną niedzielę mogliśmy oglądać w meczu z Red Devils – Jan Janovský z Rekordu Bielsko-Biała. Zawodnik Red Devils ma na swoim koncie czterdzieści trzy występy w oficjalnych spotkaniach reprezentacji Czech, w których jak dotąd zdobył pięć bramek. Mecze UEFA Futsal Euro 2016 w Polsce można oglądać za pośrednictwem telewizji Eurosport. Szczególnie polecamy te z udziałem zawodnika Red Devils.

Aktualizacja:

W pierwszym meczu na Euro 2016 reprezentacja Czech po dramatycznym spotkaniu uległa reprezentacji Azerbejdżanu 5:6, tracąc ostatnią bramkę czterdzieści sekund przed końcową syreną. Nas jednak niezmiernie cieszy to, że Michal Holý rozpoczął mecz w wyjściowej piątce i na dodatek wpisał się na listę strzelców, pokonując silnym strzałem z lewej nogi azerskiego bramkarza. Stał się on tym samym pierwszym zawodnikiem w historii Red Devils, który wystąpił i strzelił bramkę na Mistrzostwach Europy.

Mecze reprezentacji Czech na Euro 2016:

7 lutego 2016, 21:00 – Czechy vs. Włochy

Komentarze

komentarzy