Mecz zamiast turnieju

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, turniej, który miał być zorganizowany przez AZS UG Gdańsk w dniach 2-3. września, nie dojdzie do skutku. W zamian za to, nasza drużyna uda się do Gdańska, by rozegrać mecz towarzyski z AZS-em. 

AZS UG Gdańsk to dziesiąta drużyna minionego sezonu Futsal Ekstraklasy, która utrzymanie w elicie polskiego futsalu zapewniła sobie po meczach barażowych z wicemistrzem I ligi, Constraktem Lubawa. Po zakończeniu rozgrywek kadra „Akademików” uległa jednak znacznemu osłabieniu. Ich szeregi opuścił kapitan zespołu – Tomasz Musik, reprezentant Polski – Tomasz Kriezel oraz Maciej Urtnowski, Patryk Laskowski i Patryk Kubiszewski.

Zawodnicy AZS-u UG Gdańsk w trwającym okresie przygotowawczym rozegrali już jeden sparing, remisując z Team Lębork 3:3. Przypomnijmy, że futsaliści Red Devils rozegrali już trzy mecze kontrolne, w których pokonali FC Toruń 6:5, zremisowali 6:6 z GSF-em Gliwice, a w minioną środę rozgromili Team Unisław 12:0. Sobotnie starcie w stolicy województwa pomorskiego dla podopiecznych trenera Andrzeja Biangi będzie jednak pierwszym sparingiem poza Chojnicami.

Po raz ostatni Red Devils mierzyli się z gdańskim AZS-em w ostatniej kolejce minionego sezonu Futsal Ekstraklasy. Wówczas obydwa zespoły dopisały na swoje konto po jednym punkcie, remisując 5:5.

Foto: trojmiasto.pl

Komentarze

komentarzy