Mecz o podtrzymanie nadziei

Już w środę (10. maja) Red Devils w meczu 24. kolejki Futsal Ekstraklasy podejmą na własnym parkiecie Solne Miasto Wieliczka. Początek meczu o 19:00. 

Zespół spod Krakowa to przedostatnia drużyna grupy spadkowej Futsal Ekstraklasy. Na ten moment wieliczanie mają na swoim koncie dziesięć punktów i tracą dwa „oczka” do strefy barażowej.

Red Devils wciąż mają matematyczne szanse na pozostanie w lidze, lecz aby pozostały one realne, chojniczanie muszą wygrać jutrzejsze spotkanie z Solnym Miastem. W przypadku zdobycia trzech punktów wciąż będziemy zamykali ligową tabelę, jednak strata do naszych rywali na trzy kolejki przed zakończeniem sezonu zmniejszy się do czterech punktów.

Z Solnym Miastem w tym sezonie mierzyliśmy się już dwa razy i oba pojedynki kończyły się jednobramkowymi zwycięstwami naszych oponentów. W rundzie jesiennej przegraliśmy 5:6, natomiast przed niespełna dwoma miesiącami nasi rywale okazali się lepsi w stosunku 4:3.

W poprzedniej kolejce klub z Wieliczki zremisował w Gdańsku z AZS-em 3:3. „Czerwone Diabły” natomiast poniosły porażkę w wyjazdowym meczu z Red Dragons Pniewy. Gra Red Devils w tym meczu mogła budzić jednak nadzieję na lepsze wyniki w kolejnych spotkaniach. Miejmy nadzieję, że w środowy wieczór chojniczanom dopisze więcej szczęścia niż w sobotę i dobra gra znajdzie przełożenie na korzystny wynik.

Historia meczów z Solnym Miastem Wieliczka: 
2016/2017:
Red Devils Chojnice 5:6 Solne Miasto Wieliczka
(Jączkowski, P. Laskowski, Steinborn, Ivanov, Kaźmierczak)
Solne Miasto Wieliczka 4:3 Red Devils Chojnice
(Kaźmierczak, Wojciechowski, Rychłowski)

Foto: Chojnice.com

Komentarze

komentarzy