Mecz o mistrzostwo jesieni

W niedzielę (3. grudnia) Red Devils w wyjazdowym meczu 10. kolejki 1 ligi zmierzą się z Klubem Sportowym Futsal Leszno. Pierwszy gwizdek zaplanowano na godzinę 15:00. 

Drużyna z Leszna to tegoroczny beniaminek i debiutant na poziomie 1 ligi. W KS-ie nie brakuje jednak doświadczonych i utytułowanych zawodników. W szeregach lesznian występuje m.in. trzech byłych zawodników Red Devils – Łukasz Błaszczyk oraz bracia Łukasz i Dariusz Pieczyńscy. Ten ostatni pełni funkcję grającego trenera naszych rywali.

Pierwsza runda sezonu dla KS Futsal Leszno przebiega ze zmiennym szczęściem. Do tej pory klub z wielkopolski zgromadził na swoim koncie 13 punktów, wygrywając cztery z dziewięciu ligowych spotkań, co daje im na tę chwilę siódmą lokatę w tabeli. Najskuteczniejszym zawodnikiem naszych najbliższych rywali jest Łukasz Pieczyński, który dziesięciokrotnie w bieżących rozgrywkach wpisywał się na listę strzelców.

Za naszymi rywalami w niedzielnym meczu może przemawiać fakt, iż aż trzy z czterech zwycięstw lesznianie odnieśli we własnej hali. Z drugiej jednak strony należy wspomnieć, że nasza drużyna do tej pory w meczach wyjazdowych zanotowała komplet zwycięstw i z całą pewnością będzie zdeterminowana do podtrzymania zwycięskiej passy. W przypadku wygranej lub remisu „Czerwone Diabły” będą mogły być pewne prowadzenia w tabeli po pierwszej rundzie rozgrywek.

Niedzielny pojedynek będzie pierwszym oficjalnym spotkaniem Red Devils z KS Futsal Leszno. Mecz sędziować będą Przemysław Stelmaszyk i Marcin Szkodziński z Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.

Komentarze

komentarzy