Mecz na szczycie

Już w sobotę (14. października) o godzinie 17:00 zawodnicy Red Devils rozegrają swój mecz 4. kolejki 1 ligi z KS Futsal Oborniki. 

Gospodarze dzisiejszego meczu już trzeci sezon występują na zapleczu Futsal Ekstraklasy. Dwie poprzednie kampanie rozgrywkowe zakończyli oni na szóstym miejscu w tabeli. Bieżący sezon oborniczanie rozpoczęli imponująco, podobnie jak Red Devils, wygrywając wszystkie swoje spotkania. Na rozkładzie KS Futsal Oborniki ma już KS  Futsal Leszno, Team Unisław oraz Team Lębork, co na ten moment pozwala im plasować się na trzecim miejscu w ligowej stawce z gorszym bilansem bramkowym od naszego zespołu oraz od AZS-u UZ Zielona Góra. Najskuteczniejszym strzelcem naszych dzisiejszych rywali jest Mikołaj Wicberger, który ma na swoim koncie już pięć trafień.

Zawodnicy Red Devils w pierwszej fazie sezonu w stu procentach wywiązują się z roli głównego faworyta do awansu. Podopieczni trenera Andrzeja Biangi w pokonanym polu pozostawili już Politechnikę Gdańsk, AZS-UW Warszawa oraz Team Lębork. Duże wrażenie robi ilość bramek, które „Czerwone Diabły” zaaplikowały swoim rywalom. W trzech spotkaniach chojniczanie strzelili swoim przeciwnikom aż 21 bramek, co daje średnią 7 trafień na jedno spotkanie. W swoich szeregach mamy też lidera klasyfikacji strzelców 1 ligi – Sebastiana Wojciechowskiego, który już ośmiokrotnie pokonywał bramkarzy rywali. Imponujący dorobek, pięć bramek w trzech meczach, ma na swoim koncie także Jakub Mączkowski.

Z oborniczanami w oficjalnych spotkaniach do tej pory mierzyliśmy się tylko raz – w lutym tego roku, kiedy to wyeliminowaliśmy naszych rywali w 1/8 finału Pucharu Polski. Mimo, iż dzisiejsi gospodarze w pierwszych meczach sezonu nie zaznali jeszcze smaku porażki, faworytem tego spotkania po raz kolejny będą zawodnicy Red Devils. Miejmy nadzieję, że chojniczanie wywiążą się z tej roli i do Chojnic pojadą dzisiaj kolejne trzy punkty.

Historia meczów z KS Futsal Oborniki: 
2016/2017
KS Futsal Oborniki 1:3 Red Devils Chojnice
(Rychłowski, Steinborn, Mączkowski)

Komentarze

komentarzy