Mamy lidera!

W zaległym meczu 1. kolejki 1 ligi we wtorek (10. października) zawodnicy Red Devils mierzyli się na wyjeździe z Teamem Lębork. 

Mecz od samego początku przebiegał po myśli gości z Chojnic i już w pierwszej minucie prowadzenie „Czerwonym Diabłom” dał Jakub Mączkowski, a chwilę później wynik podwyższył Vitaly Kolesnik. W pierwszej części gry bramkarza rywali pokonywali jeszcze Sebastian Wojciechowski, Przemysław Laskowski i po raz kolejny Jakub Mączkowski.

Tuż po przerwie szóste trafienie na konto Red Devils dołożył Sebastian Wojciechowski, lecz po bramce reprezentanta Polski do głosu zaczęli dochodzić gospodarze, którzy zdołali odpowiedzieć dwiema bramkami. Na tym jednak skończył się ich potencjał strzelecki, a chojniczanie w końcowej fazie meczu odskoczyli rywalom na kolejne trzy gole, które na swoje konto zapisali Patryk Laskowski, Mariusz Kaźmierczak i Sebastian Wojciechowski.

Team Lębork 2:9 (0:5) Red Devils Chojnice 
Bramki: Paweł Friszkemut 22′, Tomasz Musik 24′ – Jakub Mączkowski 1′, 10′, 20′; Vitaly Kolesnik 2′, Sebastian Wojciechowski 21′, 40′; Przemysław Laskowski 15′, Patryk Laskowski 30′, Mariusz Kaźmierczak 31′. 

Red Devils: Michał WernerArtur Czarnowski – Łukasz SobańskiPrzemysław LaskowskiPatryk LaskowskiJakub MączkowskiVitaly KolesnikSebastian WojciechowskiDominik LaskowskiPatryk KubiszewskiMariusz KaźmierczakPaweł OrłowskiJakub Kowalski.

Zwycięstwo w Lęborku dało naszej drużynie awans na pozycję lidera zaplecza ekstraklasy. Kolejne spotkanie podopieczni trenera Andrzeja Biangi rozegrają już w sobotę w Obornikach, zaś najbliższy mecz Red Devils w Chojnicach odbędzie się 22. października, kiedy to chojniczanom przyjdzie się mierzyć z zespołem FC Kartuzy.

Komentarze

komentarzy