Kristián Medoň i Dávid Trojan zawodnikami Red Devils, Jakub Kąkol zostaje na kolejny sezon!

Pierwszymi zawodnikami, którzy wzmocnią kadrę Red Devils na sezon 2019/2020 są dwaj młodzieżowi reprezentanci Słowacji – Kristián Medoň i Dávid Trojan. Kontrakt z naszym klubem przedłużył również nasz dotychczasowy zawodnik – Jakub Kąkol. 

Kristián Medoň urodził się 7 grudnia 2000, a Dávid Trojan 13 marca 2000. Obydwaj nasi nowi zawodnicy do tej pory związani byli z klubem FK Ekoprim Prešov, z którym niedawno awansowali do Varta Futsal Liga, czyli najwyższej klasy rozgrywkowej na Słowacji. W kończącym się sezonie zdobyli oni także wicemistrzostwo kraju do lat 20 oraz dotarli do finału Pucharu Słowacji w tej kategorii wiekowej. Kristián Medoň został ponadto wybrany do drużyny sezonu ligi U-20. W sezonie 2017/2018 nasi nowi zawodnicy zajęli ze swoją drużyną trzecie miejsce na zapleczu ekstraklasy oraz zdobyli Puchar Zachodniej Słowacji. W rozgrywkach U-20 FK Prešov z Medoňem i Trojanem w składzie zajął drugie miejsce w lidze oraz trzecie w pucharze, zaś w kategorii U-18 nasi nowi zawodnicy zdobyli Mistrzostwo i Puchar Słowacji, a Medoň został wybrany najlepszym zawodnikiem w rozgrywkach pucharowych oraz najlepszym zawodnikiem na Słowacji do lat 19.

Kristián Medoň i Dávid Trojan to również etatowi młodzieżowi reprezentanci Słowacji. Na swoim koncie mają oni m.in. występ na Youth Olympic Games 2018 w Buenos Aires, w których reprezentacja naszych południowych sąsiadów zajęła siódme miejsce. Niedawno nasi nowi futsaliści wzięli udział w turnieju eliminacyjnym do pierwszych Mistrzostw Europy U-19, w którym zajęli oni drugie miejsce, przegrywając jedynie z reprezentacją Chorwacji.

W kolejnym sezonie w barwach Red Devils będziemy mogli zobaczyć również Jakuba Kąkola, który przed rozpoczęciem bieżących rozgrywek przeszedł do naszego zespołu z pierwszoligowego FC Kartuzy. 22-latek do tej pory wystąpił w 19 meczach ligowych, w których zdobył 9 bramek.

Całej trójce życzymy powodzenia w sezonie 2019/2020!

Komentarze

komentarzy