Koniec Euro 2016 dla Michala Holý’ego

Zakończył się pierwszy w historii występ zawodnika Red Devils na Mistrzostwach Europy. Z Euro 2016 odpadła reprezentacja Czech, której barwy reprezentuje Michal Holý.

Nasi południowi sąsiedzi rywalizowali w grupie „D” z Azerbejdżanem i Włochami. W obydwu meczach reprezentacji Czech w fazie grupowej Euro 2016 w wyjściowej piątce znalazł się zawodnik Red Devils – Michal Holý. W historii naszego klubu zapisze się przede wszystkim mecz Czechów z Azerami, w którym nasz zawodnik nie tylko zadebiutował na Mistrzostwach Europy, ale też po raz pierwszy wpisał się na listę strzelców. W dwunastej minucie tego spotkania Holý mocnym uderzeniem z lewej nogi w dolny róg bramki pokonał Rovshana Huseynlia. Całe spotkanie miało bardzo dramatyczny przebieg i po straconej bramce na czterdzieści sekund przed końcem meczu, zakończyło się przegraną reprezentacji zawodnika Red Devils 5:6. Aby awansować do kolejnej fazy turnieju Czesi musieli pokonać reprezentację Włoch, lecz reprezentanci Italii nie dali większych szans drużynie Holý’ego i pokonali naszych południowych sąsiadów aż 7:0.

Nas bardzo interesuje jeszcze jedno wydarzenie, które będzie miało miejsce podczas rozgrywanego w Serbii Euro 2016. W najbliższy piątek (12. lutego) w Belgradzie odbędzie się losowanie par barażowych do Mistrzostw Świata, które odbędą się w Kolumbii. W losowaniu weźmie udział czternaście drużyn, w tym reprezentacja Polski, w której podczas pierwszej fazy eliminacji występowali Tomasz Kriezel i Sebastian Wojciechowski. Mecze barażowe zostaną rozegrane 22. marca i 12. kwietnia, mamy nadzieję, że w tym roku będziemy mogli emocjonować się także pierwszym występem zawodników Red Devils w finałach Mistrzostw Świata.

Komentarze

komentarzy