Kolejny krok zrobiony!

Zawodnicy Red Devils w meczu 17. kolejki 1. ligi pokonali na własnym parkiecie 7:2 (2:1) drużynę MKS Mieszko Gniezno.

Mecz przeciwko Mieszkowi Gniezno, który do niedzielnego spotkania przystąpił bez kilku kluczowych zawodników, gracze Red Devils rozpoczęli zgodnie z planem i już w 3. minucie po efektownym rozegraniu rzutu wolnego piłkę w bramce umieścił Jakub Mączkowski. 10 minut później kapitan „Czerwonych Diabłów” po raz drugi pokonał golkipera rywali. Tym razem po dograniu z rzutu rożnego. Cała pierwsza połowa, mimo dwóch zdobytych bramek, była jednak jednym wielkim popisem nieskuteczności podopiecznych trenera Andrzeja Biangi, co zemściło się tuż przed przerwą, gdy wyraźnie słabsi goście po stałym fragmencie gry zdobyli gola kontaktowego.

W drugiej części gry futsaliści Red Devils byli zdecydowanie bardziej skuteczni, lecz niespodziewanie już 27 sekund po wznowieniu gry do wyrównania doprowadzili goście z Gniezna. Na ponowne prowadzenie naszą drużynę wyprowadził jednak znakomicie spisujący się w tym spotkaniu Yevhen Moroz. W 28. minucie popis swoich umiejętności dał Sebastian Wojciechowski, który po minięciu trzech rywali posłał piłkę między nogami bramkarza. Gola na 5:2 na swoje konto zapisał Łukasz Sobański, dwie kolejne bramki, ustalając wynik na 7:2, zdobył Przemysław Laskowski, który wykorzystał dobre dogrania od Patryka Kubiszewskiego i Sebastiana Wojciechowskiego.

Red Devils Chojnice 7:2 (2:1) MKS Mieszko Gniezno
Bramki: Jakub Mączkowski 2’24”, 13’47”; Yevhen Moroz 23’43”; Sebastian Wojciechowski 27’54”; Łukasz Sobański 33’15”; Przemysław Laskowski 35’27”, 36”45” – Mikołaj Bereźnicki 17’19”; Bartosz Banasik 20’27”.

Żółte kartki: Alan Polus, Bartosz Banasik, Mikołaj Bereźnicki, Paweł Kaźmierczak.

Red Devils Chojnice: Werner (Kartuszyński, Czarnowski) – Wojciechowski, Kolesnik, P. Laskowski, Mączkowski – Sobański, Moroz, Mazurkiewicz, Kaczorowski, D. Laskowski, Kubiszewski.

MKS Mieszko Gniezno: Kasprzyk (Zięba) – Polus, Banasik, Karski, Szydzik – Kaźmierczak, Bereźnicki, Kubiak.

Po dzisiejszym meczu „Czerwone Diabły” umocniły się na prowadzeniu 1. ligi. Kolejny mecz zawodnicy Red Devils rozegrają już w najbliższą środę, gdy w ćwierćfinale Pucharu Polski podejmą beniaminka Futsal Ekstraklasy – MOKS Słoneczny Stok Białystok. Początek tego spotkania zaplanowano na 19:00, już teraz zapraszamy na trybuny!