Kolejne zwycięstwo

Drużyna Red Devils Chojnice w meczu 15. kolejki 1. ligi pokonała we własnej hali 4:1 (1:0) zespół KS Futsal Oborniki.

Ci, którzy po ubiegłotygodniowym wysokim zwycięstwie Red Devils oczekiwali gładkiej wygranej także i w tym meczu, w pierwszej połowie niedzielnego spotkania mogli czuć się rozczarowani. Ambitna gra gości sprawiła, że przed przerwą „Czerwonym Diabłom” tylko raz udało się pokonać bramkarza rywali. W 8. minucie po efektownej wymianie podań w polu karnym gości piłkę w bramce zdezorientowanego bramkarza umieścił Vitaly Kolesnik.

Przez większość drugiej połowy utrzymywał się obraz gry z pierwszych 20. minut. 9. minut po wznowieniu gry naszym zawodnikom udało się podwyższyć wynik po trafieniu Patryka Kubiszewskiego. Na kolejne gole kibicom przyszło czekać do czasu, gdy oborniczanie zdecydowali się na grę z lotnym bramkarzem. Dwukrotnie piłkę w pustej bramce umieszczał Sebastian Wojciechowski. Honorowe trafienie dla gości na nieco ponad minutę przed końcową syreną zdobył Mikołaj Wicberger, ustalając wynik na 4:1.

Red Devils Chojnice 4:1 (1:0) KS Futsal Oborniki
Bramki: Vitaly Kolesnik 7’24”, Patryk Kubiszewski 28’26”, Sebastian Wojciechowski 36’08”, 37’07” – Mikołaj Wicberger 38’16”.
Żółte kartki: Yevhen Moroz, Patryk Laskowski – Bartosz Łeszyk.

Red Devils Chojnice: Werner (Kartuszyński, Czarnowski) – Prz. Laskowski, Kolesnik (C), Wojciechowski, Kubiszewski – Sobański, Moroz, Mazurkiewicz, Pa. Laskowski, Kaczorowski, D. Laskowski.

W przyszłą niedzielę (25. lutego) zawodnicy Red Devils w zaległym meczu 12. kolejki zmierzą się z Teamem Lębork, początek spotkania o 18:00.