Kolejne emocje przed nami!

W niedzielę (21. lutego) Red Devils Chojnice w kolejnym meczu Futsal Ekstraklasy w hali Centrum Parku zmierzą się z najbardziej utytułowaną polską drużyną – Clearexem Chorzów. Początek meczu o 18:00, już teraz serdecznie zapraszamy!

Clearex Chorzów to najbardziej utytułowana drużyna w polskim futsalu. Chorzowianie mają na swoim koncie aż pięć tytułów Mistrza Polski, a także Puchar i Superpuchar Polski. Jednak ostatnie tego typu sukcesy odnosili aż dziewięć lat temu. Przed trwającym sezonem nasi najbliżsi rywale dokonali sporych wzmocnień i ponownie byli stawiani w roli pretendenta do walki o najwyższe cele, do drużyny dołączyli m.in. Paweł Budniak i Mikołaj Zastawnik. Liga jednak szybko zweryfikowała ich ambicje i na siedem kolejek przed końcem sezonu zasadniczego zajmują oni dziewiąte miejsce z przewagą zaledwie dwóch punktów nad strefą barażową i do zakończenia rozgrywek chorzowianie nie będą rywalizowali o medale, ale o utrzymanie w ekstraklasie.

Nasza drużyna jeśli nadal chce się liczyć w rywalizacji o miejsca na podium w Futsal Ekstraklasie musi do końca sezonu notować możliwie jak najwięcej zwycięstw, więc mamy nadzieję, że z ostatniego meczu z Gattą zostały już wyciągnięte odpowiednie wnioski i w końcowej fazie sezonu przeprowadzimy udaną pogoń za pierwszą trójką. Po piętnastu kolejkach w ligowej tabeli zajmujemy czwarte miejsce ze stratą pięciu punktów do drugiego Rekordu i trzeciej Pogoni. Poza patrzeniem do przodu musimy jednak skupić się także na odpieraniu ataków drużyn, które plasują się za nami, bowiem zespoły z piątego i szóstego miejsca tracą do Red Devils zaledwie jeden punkt.

Bilans spotkań z Clearexem jest dla nas minimalnie niekorzystny. Z trzynastu meczów wygraliśmy pięć, dwa zremisowaliśmy, a sześciokrotnie zawodnicy Red Devils schodzili z parkietu pokonani. W rundzie jesiennej niespodziewanie ponieśliśmy w Chorzowie porażkę aż 6:1, jednak do tego spotkania będziemy  przystępowali w roli faworyta. Świadczy o tym przede wszystkim różnica w miejscach w tabeli oraz fakt, że w meczach rozgrywanych w Chojnicach w tym sezonie nie odnieśliśmy jeszcze żadnej porażki, więc Czerwone Diabły będą miały idealną okazję do wyrównania tej niekorzystnej statystyki oraz do rewanżu za wysoką porażkę w piątej kolejce tego sezonu. Broniący się przed spadkiem chorzowianie z pewnością jednak nie poddadzą się bez zaciętej walki, co z pewnością zwiastuje wielkie emocje w niedzielnym spotkaniu.

Dołącz do wydarzenia na Facebook’u!

Obejrzyj mecz w KP Sport!

Historia spotkań z Clearexem Chorzów:
2008/2009:
Clearex Chorzów 6:0 Red Devils Chojnice
Red Devils Chojnice 7:3 Clearex Chorzów
(Broner x2, Sundeev, Sobański x2, Kaźmierczak x2)
2010/2011:
Red Devils Chojnice 4:5 Clearex Chorzów
(Jasiński x2, Chrzonowski, Kaźmierczak)
Clearex Chorzów 1:5 Red Devils Chojnice
(Chrzonowski x2, Burglin, Widzicki, Zahorodnyj)
2011/2012:
Clearex Chorzów 4:5 Red Devils Chojnice
(Chrzonowski x2, Mączkowski, Ivanov, Kolesnik)
Red Devils Chojnice 1:1 Clearex Chorzów
(Sobański)
2012/2013:
Clearex Chorzów 10:0 Red Devils Chojnice
Red Devils Chojnice 2:3 Clearex Chorzów
(Sobański, Ł.Pieczyński)
2013/2014:
Red Devils Chojnice 0:1 Clearex Chorzów
Clearex Chorzów 2:6 Red Devils Chojnice
(Sobański x3, M.Wojciechowski, Mączkowski, Kolesnik)
2014/2015:
Red Devils Chojnice 6:1 Clearex Chorzów
(Kharchenko x2, Mączkowski, Sobański x2, Ivanov)
Clearex Chorzów 4:4 Red Devils Chojnice
(Kriezel x2, Kharchenko, Kaźmierczak)
2015/2016:
Clearex Chorzów 6:1 Red Devils Chojnice
(S.Wojciechowski)

Komentarze

komentarzy