Kolejna porażka po zabójczej końcówce rywali

W meczu 8. kolejki Futsal Ekstraklasy zawodnicy Red Devils przegrali we własnej hali z liderem ligi – zespołem FC Toruń 2:6 (1:1).

Od samego początku na parkiecie przeważali faworyci niedzielnego meczu, lecz przez niemal całą pierwszą połowę gospodarze umiejętnie się bronili, a pewnym punktem w bramce był Michał Werner. Obronne zasieki Czerwonych Diabłów zawodnikom z Grodu Kopernika przed przerwą udało się pokonać tylko raz, gdy w 5. minucie do wstrzelonej przez Marcina Mrówczyńskiego piłki dopadł były zawodnik Red Devils – Michał Wojciechowski, nie dając golkiperowi chojniczan szans na skuteczną interwencję. Niespełna trzy minuty później do wyrównania doprowadził jednak Łukasz Sobański. Bernardo Apppleton Cruz przechwycił piłkę na połowie rywala i dograł do doświadczonego zawodnika naszego zespołu, a ten pewnym strzałem pokonał strzegącego bramki gości Nicolae Neagu.

Na początku drugiej połowy obraz gry nie ulegał zmianie i wciąż stroną dominującą byli goście, którzy nie potrafili znaleźć drogi do bramki Michała Wernera. W 25. minucie sprawy w swoje ręce wziął jednak Jakub Kąkol, który ruszył z indywidualną akcją, minął kilku rywali, i huknął w prawy dolny narożnik bramki FC Toruń. Niestety, była to jedna z ostatnich chwil radości dla zawodników Red Devils w tym meczu. W 32. minucie do wyrównania doprowadził Mateusz Waszak, a niespełna dwie minuty później było już 2:4 po samobójczym golu Yevhena Moroza i trafieniu Mateusza Cymana. W końcówce meczu w rolę lotnego bramkarza wcielił się Andrii Burdiuh, lecz manewr ten zamiast poprawy wyniku spowodował jego pogorszenie – dwukrotnie do pustej bramki trafiał Marcin Mikołajewicz, ustalając wynik meczu na 2:6.

Red Devils Chojnice 2:6 (1:1) FC Toruń

Bramki: Łukasz Sobański 6’53”, Jakub Kąkol 24’59” – Michał Wojciechowski 4’07”, Mateusz Waszak 31’31”, Yevhen Moroz (s) 33’10”, Mateusz Cyman 34’26”, Marcin Mikołajewicz 35’43”, 39’17”.

Żółta kartka: Michał Wojciechowski

Red Devils Chojnice: 12. Michał Werner (83. Sebastian Kartuszyński) – 4. Andrii Burdiuh, 6. Przemysław Laskowski, 13. Jakub Mączkowski, 15. Vitaly Kolesnik (C) – 2. Yevhen Moroz, 3. Łukasz Sobański, 5. Mika Correira, 10. Jakub Kąkol, 11. Damian Mazurkiewicz, 14. Patryk Laskowski, 16. Bernardo Appleton Cruz, 23. Dominik Laskowski.

FC Toruń: 18. Nicolae Neagu (98. Dawid Wędłowski) – 4. Michał Wojciechowski, 10. Marcin Mikołajewicz (C), 17. Krzysztof Elsner, 23. Tomasz Kriezel – 6. Kamil Domżalski, 9. Mateusz Cyman, 13. Mateusz Waszak, 14. Paweł Kwiatkowski, 22. Remigiusz Spychalski, 92. Marcin Mrówczyński.

Sędziowie: Michał Żurawski, Bartłomiej Behemke – Damian Dorn, Filip Bartoszewski.

Kolejny mecz zawodnicy Red Devils rozegrają w następną niedzielę (25. listopada) o godzinie 18:00 w Szczecinie z zajmującą ostatnie miejsce w tabeli Pogonią.