Historia

Klub został założony w 1995 roku przez pełniącego obecnie funkcję menadżera klubu Marcina Synoradzkiego, a także kierownika drużyny Łukasza Prilla oraz Tomasza Mrozka, Macieja Ossowskiego i Dariusza Szadłowskiego. Nazwa zespołu została zainspirowana przydomkiem popularnego Manchesteru United, którego kibicami była część założycieli. Początkowo „Czerwone Diabły” występowały jedynie w rozgrywkach regionalnej Chojnickiej Ligi Halowej oraz w innych rozgrywkach o charakterze amatorskim.

W sezonie 2006/2007 drużyna Red Devils Chojnice wystartowała w rozgrywkach trzeciej ligi i nie odnosząc żadnej porażki już po roku awansowała na zaplecze ekstraklasy. Także w tej klasie rozgrywkowej nie znalazła się drużyna, która potrafiłaby zdystansować w tabeli chojniczan i tym samym chojnickie „Czerwone Diabły” zapewniły sobie prawo startu na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce.

Niestety, pierwszy sezon w ekstraklasie był dla chojniczan bardzo rozczarowujący. Pomimo walki do ostatniej kolejki, drużynie Red Devils ostatecznie zabrakło dwóch punktów do utrzymania się w lidze.

Nieobecność „Czerwonych Diabłów” w najwyższej lidze nie trwała jednak zbyt długo. Już sezon po spadku w imponującym stylu zapewniliśmy sobie powrót do elity polskiego futsalu. Chojnicka drużyna z dwudziestu meczów w pierwszej lidze wygrała aż osiemnaście, dwa pozostałe zakończyły się remisem.

W sezonach 2010/2011 – 2016/2017 Red Devils nieprzerwanie występowali w Futsal Ekstraklasie. Największym sukcesem w tych rozgrywkach jest Wicemistrzostwo Polski w sezonie 2012/2013 zdobyte pod wodzą trenera Olega Zozuli.

Największy sukces w historii klubu nasza drużyna odniosła w sezonie 2015/2016. Po pokonaniu 2:1 w meczu finałowym w Zduńskiej Woli Rekordu Bielsko-Biała chojniczanie sięgnęli po Puchar Polski. Sezon ten na ławce trenerskiej zaczął Vlastimil Bartosek, w drugiej części rozgrywek funkcję szkoleniowca ponownie pełnił Oleg Zozulya. W tym samym roku Red Devils zajęli czwarte miejsce w ekstraklasie, a zawodnik naszego klubu – Oleksandr Bondar sięgnął po koronę Króla Strzelców.

We wrześniu 2016 w Chojnicach odbył się mecz o Superpuchar Polski. Nasza drużyna uległa w nim Mistrzom Polski, przegrywając to spotkanie 2:3. Cały kolejny sezon okazał się być najgorszym w historii występów w ekstraklasie. Już na trzy kolejki przed końcem rozgrywek Red Devils stracili szansę na pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej.

W sezonie 2017/2018 po sześciu sezonach w ekstraklasie, „Czerwone Diabły” wróciły do 1. ligi.

c92eb7de11bc0c8de3bf08262e9179ad