Już w sobotę ostatni mecz fazy zasadniczej!

Już w sobotę (6 kwietnia) o godzinie 18:00 w hali Centrum Park Chojnice w ostatnim meczu fazy zasadniczej Futsal Ekstraklasy zawodnicy Red Devils Chojnice podejmą drużynę MOKS Słoneczny Stok Białystok.

Tuż przed finałową fazą rozgrywek chojniczanie o zaledwie jeden punkt wyprzedzają swoich rywali. Ewentualnie zwycięstwo pozwoliłoby podopiecznym Jakuba Mączkowskiego na utrzymanie zajmowanego obecnie ósmego miejsca w ligowej tabeli, które stawiałoby ich w uprzywilejowanej sytuacji przed grą w grupie spadkowej, w której rozegraliby oni wówczas nie dwa a trzy mecze we własnej hali.

Optymizmem przed meczem z MOKS-em Słoneczny Stok Białystok kibiców gospodarzy może napawać wynik rozegranych przed kilkoma dniami derbów Pomorza z AZS-em UG Gdańsk , w których zawodnicy Red Devils wygrali na terenie rywala 3:2 po dwóch bramkach Andrija Burdiuha i trafieniu Bernardo Appletona Cruza.

W zgoła odmiennych nastrojach do sobotniego meczu przystąpią goście, którzy do Chojnic przyjadą po serii czterech porażek z rzędu. Po raz ostatni drużynie z Podlasia udało się sięgnąć po ligowe punkty 3 marca w meczu z Gattą Zduńska Wola, a na wyjazdowe zwycięstwo czeka ona już od… 20 października ubiegłego roku, co stawia białostoczan w gronie najsłabiej radzących sobie poza własną halą drużyn w lidze.

Wydaje się, że w roli faworyta do zwycięstwa przystępować będą chojniczanie, lecz nie należy lekceważyć gości, którzy z całą pewnością będą zmotywowani do poprawienia swojej sytuacji przed walką o utrzymanie w finałowej fazie sezonu. W każdym razie, zapowiada się bardzo emocjonujące spotkanie, więc warto pojawić się w sobotni wieczór na trybunach hali przy ul. Huberta Wagnera.

Fot. Aleksander Knitter – Chojnice.com.

Komentarze

komentarzy