Już w sobotę mecz z Piastem

W sobotę (22 marca) w meczu 22. kolejki Futsal Ekstraklasy drużna Red Devils podejmie we własnej hali Piasta Gliwice. Początek spotkania o 18:00. 

Piast Gliwice to stosunkowo nowa marka na scenie polskiego futsalu. Drużyna ta powstała w 2016 roku z GAF-u i Nbitu Gliwice i jej trzon stworzyli przede wszystkim byli zawodnicy tych gliwickich ekip.

Pierwsze dwa sezony w ekstraklasie „Piastunki” kończyły odpowiednio na szóstym i piątym miejscu w ligowej tabeli. Bieżący sezon dla klubu z województwa śląskiego rozpoczął się wprost fatalnie. Gliwiczanie przegrali pierwsze pięć spotkań, a na półmetku fazy zasadniczej rozgrywek zajmowali oni dopiero dziesiąte miejsce w tabeli.

W drugiej rundzie sezonu zawodnicy Piasta przeszli jednak swoistą metamorfozę i spisują się w niej najlepiej spośród wszystkich drużyn ekstraklasy. W tym okresie przegrali oni zaledwie jeden mecz (4:6 z Rekordem Bielsko-Biała), co pozwoliło im wspiąć się na szóste miejsce w tabeli. W ostatniej kolejce nasi najbliżsi rywale pokonali 5:2 AZS UŚ Katowice. Najlepszym strzelcem Piasta w tym sezonie jest Rafał Franz, który zgromadził na swoim koncie 12 bramek.

Sobotni mecz będzie czwartym oficjalnym pojedynkiem Red Devils z Piastem. Spośród trzech dotychczasowych spotkań dwa wygrali chojniczanie, a raz trzy punkty zgarnęli zawodnicy ze Śląska. Bilans bramkowy tych meczów to 12:11 na korzyść naszej drużny. W pierwszej rundzie bieżącego sezonu zawodnicy Red Devils pokonali na wyjeździe Piasta 3:1 po dwóch bramkach Andrija Burdiuha i trafieniu byłego już gracza naszego zespołu – Miki Correi.

W ostatnim czasie „Czerwone Diabły” notują jednak kolejne porażki. Po raz ostatni po komplet punktów podopieczni Jakuba Mączkowskiego sięgnęli 17 lutego, gdy przed własną publicznością pokonali oni Gattę Zduńska Wola 5:0. Miejmy nadzieję, że już od sobotniego meczu z Piastem zawodnicy Red Devils powrócą na zwycięską ścieżkę.

Zapraszamy do hali przy Wagnera, emocji z całą pewnością nie zabraknie! Dla osób, które nie będą mogły pojawić się na tym spotkaniu, transmisję przeprowadzi telewizja TVCOM.

Fot. Wojciech Piepiorka – Weekend FM

Komentarze

komentarzy