Już w niedzielę mecz z Cleareksem!

Już w najbliższą niedzielę (20 stycznia) o godzinie 18:00 w hali Centrum Park Chojnice zawodnicy Red Devils podejmą Clearex Chorzów. 

Clearex Chorzów to jeden z najbardziej utytułowanych klubów w historii polskiego futsalu. Chorzowianie zgromadzili aż pięć (najwięcej) tytułów Mistrza Polski, dwa Puchary Polski oraz jeden Superpuchar Polski. Niemal wszystkie wymienione sukcesy przypadły jednak na pierwszą dekadę XXI wieku. Najświeższym trofeum zdobytym przez najbliższych rywali Red Devils jest Puchar Polski z sezonu 2016/2017.

Pięciokrotni Mistrzowie Polski ostatnie dwa sezony kończyli na czwartym miejscu w tabeli Futsal Ekstraklasy. Także i po dwunastu kolejkach bieżących rozgrywek plasują się oni tuż za podium w ligowej tabeli. Drugą rundę sezonu 2018/2019 zawodnicy Cleareksu rozpoczęli od mocnego uderzenia, pokonując aż 8:1 Red Dragons Pniewy. Najskuteczniejszymi zawodnikami zespołu z Chorzowa są na ten moment Sebastian Leszczak oraz Mikołaj Zastawinik, którzy zgromadzili na swoim koncie po dziesięć bramek. Tuż za nimi w wewnętrznej klasyfikacji strzelców tej drużyny z sześcioma strzelonymi golami plasuje się były zawodnik Red Devils – Vadym Ivanov.

Po słabej pierwszej rundzie sezonu, udany początek drugiej zaliczyli podopieczni Jakuba Mączkowskiego, którzy przed tygodniem mimo iż przegrywali 0:2 z AZS-em UŚ Katowice, potrafili odrobić straty i pokonać swoich rywali 3:2, co z całą pewnością może nas napawać optymizmem przed kolejnymi meczami z udziałem zawodników Red Devils. Warto wspomnieć, że ostatni mecz Czerwonych Diabłów był drugim zwycięstwem chojniczan z rzędu po pokonaniu Piasta Gliwice w ostatnim meczu w roku 2018.

Niedzielny mecz będzie dwudziestym oficjalnym spotkaniem Red Devils z Cleareksem Chorzów. Bilans tych pojedynków nie jest jednak korzystny dla Czerwonych Diabłów, które sześciokrotnie pokonywały chorzowian, trzy razy remisując i aż dziesięć razy przegrywając z tym rywalem. Najlepszym strzelcem Red Devils w meczach z Cleareksem jest Łukasz Sobański, który w pojedynkach z tym rywalem zdobył dziesięć bramek.

Przewaga Cleareksu nad Red Devils w ligowej tabeli oraz historia spotkań z tym rywalem z całą pewnością nie stawia podopiecznych Jakuba Mączkowskiego w roli faworyta najbliższego spotkania. Licząc na sprawienie niespodzianki, zapraszamy jednak Państwa do spędzenia niedzielnego wieczoru w hali Centrum Park Chojnice. Emocji z całą pewnością nie zabraknie!

Komentarze

komentarzy