Już jutro mecz o Superpuchar Polski

Już jutro (12. września) o 19:00 w hali Centrum Park Chojnice nasza drużyna rozegra jeden z najważniejszych meczów w historii klubu. W spotkaniu o Superpuchar Polski Red Devils zmierzy się z Gattą Zduńska Wola. 

Mecze o Superpuchar Polski w futsalu rozgrywane są od 2004 roku na początku sezonu pomiędzy aktualnymi Mistrzami Polski i zdobywcami Pucharu Polski. Kilkukrotnie spotkania o to trofeum z różnych przyczyn nie odbywały się, bądź rywalizowały o nie drużyny, które nie zdobyły sezon wcześniej żadnego trofeum. Było tak m.in. na początku sezonu 2006/2007, kiedy to do rozgrywek nie przystąpili ówcześni zdobywcy Pucharu Polski – drużyna Holiday Chojnice. Chojnicką drużynę zastąpiło wtedy Jango Katowice, które przegrało finał krajowego pucharu. Z powodu rozwiązania drużyny futsalowej Wisły Kraków nie odbyło się spotkanie o to trofeum w minionym roku. Ostatnimi tryumfatorami Superpucharu Polski są właśnie krakowianie, którzy w 2014 roku pokonali 4:1 Rekord Bielsko-Biała.

Do poniedziałkowego meczu nasza drużyna przystąpi w zgoła odmiennej sytuacji niż zduńskowolanie. Zawodnicy Gatty mają za sobą długie przygotowania do zbliżającego się wielkimi krokami sezonu 2016/2017. W połowie sierpnia w słoweńskim Mariborze reprezentowali oni Polskę w turnieju eliminacyjnym UEFA Futsal Cup, w którym musieli uznać wyższość gospodarzy. Przed sezonem do drużyny aktualnych Mistrzów Polskich dołączył m.in. były zawodnik Red Devils – Sebastian Wojciechowski. Z kolei zawodnicy Red Devils dopiero od niedawna są pewni tego, że przystąpią do rozgrywek w nadchodzącym sezonie. Nasza drużyna regularne treningi wznowiła na początku sierpnia, ostatnio w meczu kontrolnym w Lęborku pokonaliśmy beniaminka I ligi – Team Lębork 7:3.  Czerwone Diabły w jutrzejszym meczu wystąpią w składzie personalnym mocno różniącym się od tego z poprzedniego sezonu. Z kadry chojnickiego zespołu odeszło kilku kluczowych zawodników i dołączyło kilku nowych.

W meczu o Superpuchar Polski z pewnością nie będziemy faworytem. Mamy jednak nadzieję, że determinacja i atut własnej hali pozwolą nam sięgnąć po pierwsze trofeum w sezonie 2016/2017. Serdecznie zapraszamy do przybycia do hali w poniedziałkowy wieczór, emocji z całą pewnością nie zabraknie. Bilety będzie można zakupić bezpośrednio przed meczem w cenie 12 zł (normalny) i 8 zł (ulgowy – kobiety i młodzież do 15. roku życia). Do nabycia będą także karnety na wszystkie mecze sezonu w cenie 100 zł. Dla osób, które nie będą mogły pojawić się w hali, transmisję przeprowadzi internetowa telewizja KP Sport.

Komentarze

komentarzy